RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. Sportief directeur Antoine Sibierski heeft ervoor gezorgd dat Vitor Bruno met deze kern eigenlijk altijd in de top drie zou moeten eindigen.
In doel heeft Anderlecht met Colin Coosemans, Justin Heekeren en Mattis Seghers drie keepers. Coosemans, sterk begonnen ondanks zijn foutje tegen Union SG, is uiteraard de nummer één in doel.
LEES OOK: Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG
Sibierski zorgt voor evenwichtige kernAchteraan zijn alle posities dubbel bezet geraakt. Op rechts heeft Bruno zeer veel weelde met Ali Maamar, Ilay Camara en Killian Sardella. Al zijn die laatste twee nog weken buiten strijd. Op links is er Ludwig Augustinsson die er met Oleg Reabciuk een concurrent bijkreeg. Centraal zijn Léo Pétrot en Giulian Biancone de namen. Achter hen knokken Andrew Omabamiidele en Lucas Hey voor speelminuten.
Killian Sardella kan ook centraal uit de voeten, want Hey lijkt toch weinig toekomst te hebben in Brussel. De Deen is nog een paar weken out. Zoumana Keita en Kaïs Barry zijn ook opties, maar zij zullen wellicht vooral minuten gaan maken bij RSCA Futures.
Op het middenveld was het even zoeken de eerste weken van het seizoen. Géén weelde, dat is ondertussen veranderd. Met Marco Kana, Enric Llansana, Romeo Amane, Thelo Aasgaard, Tristan Degreef, Ilias Koutsoupias en Lukas Ambros zijn er zes spelers voor drie posities. Of Mario Stroeykens, in topvorm nog altijd een steengoede voetballer, nog deel uitmaakt van de plannen, dat zal de komende periode moeten blijken. Noah Kalonji is ook een speler die eerst kilometers moet maken bij RSCA Futures, maar mogelijk is hij als pure zes de back-up voor Kana. Of denkt Bruno daar aan Amane, een hybride speler?
Aanvallende weelde bij Anderlecht
Vooraan is er héél veel weelde. Op de flanken kan Bruno uit verschillende profielen kiezen. Snelle jongens die een actie buitenom hebben, of wingers die eigenlijk centrale pionnen zijn maar via de flank naar binnen komen. Spelers zoals Josua Nga Kana, Noa Ojea, Tristan Degreef en Lukas Ambros behoren tot die laatste soort. Maar Bruno heeft met Jayden Onia Seke, Marten Winkler en Oliver Antman ook echte flankaanvallers met snelheid en een actie in de benen in huis.
In de spits heeft Bruno de keuze uit vier aanvallers. Met Danylo Sikan, Mihajlo Cvetkovic, Adriano Bertaccini en Tawfik Bentayeb is er genoeg volk in de aanval. RSCA speelde al vaak met twee spitsen, waardoor vier aanvallers geen overbodige luxe is.
Anderlecht heeft een zeer uitgebalanceerde kern. Iets wat onder het vorige sportieve bewind absoluut niet het geval was. RSCA lijkt toch stevig versterkt uit de mercato te zijn gekomen, wat uiteraard ook wel mag wanneer er 28 miljoen euro in nieuwe spelers wordt geïnvesteerd.
Claudio Reulens