'Club Brugge plant spectaculaire Belgische ruildeal'

18
'Club Brugge plant spectaculaire Belgische ruildeal'

Club Brugge is in een opvallend transferverhaal met Rangers FC beland. De Schotten willen een speler van Blauw-Zwart, terwijl Club zelf aast op een Belgische sterkhouder van Rangers. Daardoor komt een spectaculaire ruildeal plots in beeld.

LEES OOK: Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Rangers kan Club Brugge richting ruildeal duwen

Club Brugge komt met de interesse in Tuur Rommens (Rangers FC) in een moeilijke transfersituatie terecht. Rangers wilde eerst Hugo Siquet naar Glasgow halen, maar Blauw-Zwart weigerde om hem te verkopen. Enkele dagen later meldde Club zich zelf voor de vaste linksachter van de Schotten.

Rangers bracht een eerste bod uit op Siquet en was zelfs bereid om nog hoger te gaan. De rechtsachter stond zelf ook open voor de transfer, maar Club verklaarde hem onverkoopbaar, meldde transferjournalist Sacha Tavolieri. Nu zijn de rollen omgedraaid. Club informeerde bij Rangers naar Rommens en de voorwaarden van een mogelijke deal.

Tavolieri spreekt over concrete interesse en koppelt die aan een mogelijk vertrek van Joaquin Seys. Maar Rommens is niet de enige naam op de lijst. Ook de profielen Jayden Meghoma, Matteo Dams en Olivier Deman worden bekeken. Toch dreigt uitgerekend het dossier van Rommens een vervelende wending te krijgen voor Club.

Rangers heeft namelijk een bijzonder interessant drukkingsmiddel in handen. De Schotten kunnen een transfer afhouden, een bijzonder hoge prijs vragen of Siquet opnieuw ter sprake brengen voor een transfer. Club heeft zichzelf daarbij niet geholpen door zijn rechtsachter eerst onverkoopbaar te verklaren.

Siquet plots sleutel in spectaculaire Belgische deal

Er zijn nog geen aanwijzingen dat Rangers of Club de twee dossiers officieel aan elkaar heeft gekoppeld. Toch ligt het scenario voor de hand. Beide clubs bezitten exact de flankverdediger die de andere wil. Als Club echt doorduwt voor Rommens, zou Rangers gek zijn om Siquet niet minstens opnieuw op tafel te leggen tijdens de onderhandelingen.

De machtsverhoudingen liggen dus voorlopig in Glasgow. Rangers betaalde in januari ongeveer 3,6 miljoen euro aan Westerlo en gaf Rommens een contract tot 2029. Amper acht maanden later bedraagt zijn marktwaarde volgens Transfermarkt al zeven miljoen euro. Een officiële vraagprijs is er niet, maar Rangers heeft geen enkele reden om hem met een kleine winst te verkopen.

Rommens groeide na zijn komst snel uit tot de eerste keuze. In veertien wedstrijden telde hij één doelpunt en drie assists. Tijdens zijn eerste maanden werd hij zelfs een van de belangrijkste aanvallende wapens van de ploeg. In zijn eerste 457 minuten in de Schotse competitie creëerde hij zestien kansen.

Joshua Barrie van Rangers Review noemde hem in die periode “de beste aanvallende uitlaatklep van Rangers”. Dat klinkt opmerkelijk voor een linksachter, maar past bij zijn manier van spelen. Rommens duikt voortdurend buitenom en binnendoor, duikt op in het strafschopgebied en zoekt de achterlijn.

Issame Charaï, zijn voormalige coach bij Westerlo, zag meteen waarom hij bij Rangers zou passen. “Een speler die fysiek sterk is, zijn truitje nat maakt, niet bang is van duels en graag langs de lijn gaat”, vertelde Charaï aan Het Nieuwsblad. Danny Röhl noemde hem bij zijn komst “jong en hongerig” en prees zijn fysieke kwaliteiten.

Ruildeal kan carrière van Rommens helemaal veranderen

Zijn mogelijke transfer naar Club Brugge zou het opvallende vervolg zijn van een carrière die bij Genk leek vast te lopen. Rommens verliet Westerlo al op zijn negende voor de Limburgse opleiding. Hij werd er aanvoerder bij de jeugd, speelde in de Youth League en tekende vroeg een profcontract. Maar echte doorbraak kwam er nooit.

Rommens verzamelde amper twee officiële optredens voor de eerste ploeg. Na een volledig seizoen bij Jong Genk keerde hij in 2023 terug naar Westerlo. Daar kreeg hij wel vertrouwen, speelminuten en een vaste rol. Tweeënhalf jaar later verkocht Westerlo hem voor ongeveer 3,6 miljoen euro aan Rangers.

Genk hield nog dertig procent van die transfersom over aan een doorverkoopclausule, schreef Het Nieuwsblad. Het maakt een mogelijke transfer naar Brugge extra pikant. Club dreigt straks zeven miljoen euro of meer te betalen voor een speler die bij een rechtstreekse concurrent nooit verder raakte dan twee invalbeurten bij de eerste ploeg.

In Brugge kan Rommens de deur naar de Rode Duivels openen. Rommens verzamelde negen caps voor de nationale U21, maar wacht nog op zijn eerste selectie voor de grote jongens. Bij zijn transfer naar Rangers stonden Maxim De Cuyper, Seys, Diego Moreira en Timothy Castagne nog voor hem in de pikorde.

Net daarom zou een terugkeer naar België veel kunnen veranderen. Als Rommens de plaats van Seys overneemt en zich in de Champions League toont, komt hij nadrukkelijker in beeld bij Mark van Bommel. Hij zou dan niet alleen de opvolger van Seys bij Club worden, maar ook diens rechtstreekse concurrent bij de nationale ploeg.

Moet Club Brugge Siquet betrekken in een deal voor Rommens?

Meest recent

‘KV Kortrijk gaat all-in voor miljoenentransfer’

Niet alleen de Belgische topclubs gaan hard op de zomermercato. Ook KV Kortrijk wil nog toeslaan. De ...

11
11
‘Transferwending Fofana: Rode Duivel draait kar volledig’

Waar ligt de toekomst van Malick Fofana? De buitenspeler kende een sterk seizoen bij Olympique Lyon, ...

44
44
Anderlecht neemt Winkler mee: tweetal op weg naar exit

RSC Anderlecht maakt de verre verplaatsing naar Kairat Almaty. Paars-Wit moet zo’n negen uur ...

244
244
‘Monstertransfer Diego Moreira: Rode Duivel al gespot'

Diego Moreira zat in de selectie van de Rode Duivels op het afgelopen WK na een topseizoen bij RC ...

36
36
‘Anderlecht schakelt door en gaat transferstrijd aan’

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de zomermercato. Paars-Wit wordt nog met verschillende ...

205
205
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Anderlecht, Club Brugge wil jackpot’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

220
220
‘Matteo Dams hakt transferknoop door over Club Brugge’

Eerder op de dag kwam het nieuws naar buiten dat Club Brugge Matteo Dams op het lijstje heeft staan ...

459
459
‘Anderlecht stuit op transfermuur: ferme som op tafel’

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Antoine Sibierski is nog op zoek naar een spits ...

300
300
'Fedde Leysen vertrekt bij Union: opvallende constructie'

Union SG ziet deze zomer toch nog een pion vertrekken. Fedde Leysen wordt al een tijdje in verband ...

84
84
‘Opvolger Kindermans: Antwerp draait Anderlecht ferme loer'

Royal Antwerp FC zag Jean Kindermans terug naar RSC Anderlecht trekken en inmiddels heeft The Great ...

935
935
‘Castagne kan na sterk WK plots droomtransfer maken’

Timothy Castagne was één van de revelaties op het WK. Na een aarzelend begin kwam de ...

105
105
‘Grote naam naar Club Brugge? Verrassende optie op lijstje'

Club Brugge vreest deze zomermercato nog vertrekkers. Verschillende spelers kunnen nog een ...

641
641
Club Brugge maakt balans op: alsnog last-minute topaanwinst?

Nu de deadline steeds dichter komt, maken de clubs de balans op voor hun resterende transferplannen. ...

600
600
Kompany in zevende hemel: radicale uitspraak Kane

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

158
158
Garcia opent boekje over dé wissel: "Dit zei Courtois me"

In een uitgebreid interview met het Waalse SudPresse heeft Rudi Garcia een eerste keer gereageerd op ...

544
544
Transferhonger RSCA maakt slachtoffers: grote naam naar B-kern?

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken. Met Marten Winkler werd maandag een nieuwe ...

945
945
Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

227
227
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

921
921
Verbijstering bij KRC Genk: "Compleet onverantwoord"

KRC Genk boekte zaterdag zijn eerste competitiezege, maar de overwinning tegen KVC Westerlo kreeg ...

580
580
‘Club Brugge speelt met vuur: breuk met Tresoldi dreigt’

Club Brugge hield Nicolò Tresoldi deze zomer tegen, ondanks een persoonlijk akkoord met AS ...

836
836
"Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

318
318
Grote doorbraak bij AA Gent? "Enorme vertrouwensboost"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

425
425
'Anderlecht draaft door met topaanwinst: prijskaartje al bekend'

Met einde van de transferperiode in het vooruitzicht, lijkt RSC Anderlecht een tandje bij te ...

745
745
'Duivelse transfercarrousel: dubbeldeal van ruim 90 miljoen'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

194
194
'Solden bij Antwerp: revelatie meteen in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

759
759

Meer sportnieuws