Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een uitgebreid interview met Le Soir acht de voormalig bondscoach van de Rode Duivels, die intussen ingeruild werd voor Mark van Bommel, de tijd rijp om de stilte te breken. Daarbij worden de harde woorden niet geschuwd.
In het algemeen blikt Garcia tevreden terug op zijn passage in België, waar hij naar eigen zeggen zijn missie heeft volbracht. "Ik denk dat ik best had willen blijven, maar dat zou een keuze voor de comfortzone geweest zijn. En gemakzucht is vaak een slechte raadgever", beweert de 62-jarige Fransman zelfs. Toch moeten er hem duidelijk een paar zaken van het hart.
LEES OOK: Topseizoen Jérémy Doku op komst? “Stijl past perfect”
Klaagzang van GarciaHoewel hij vond dat het leeuwendeel van het avontuur in de VS vlot is verlopen, heeft Garcia namelijk toch enkele bedenkingen. Zo valt hij niet te spreken over de aanpak van de medische staf, die volgens hem meerdere steken liet vallen. "We hebben ons WK op het spel gezet doordat bepaalde blessures of ziektes niet correct zijn aangepakt", klinkt het onder meer.
Garcia verwijst zowel naar de luchtwegeninfectie van Jérémy Doku, de blessure van Youri Tielemans als het dossier van Zeno Debast. In die eerste zijn geval vond de dokter dat antibiotica volstond, waarop Garcia het dossier eigenhandig in handen nam "om geen energie te verliezen met de medische staf". Uiteindelijk moest Doku een nacht op spoed doorbrengen.
Discussie rond Debast
Tielemans zijn afwezigheid tegen Spanje viel ook te vermijden. "Hij was niet echt geblesseerd, maar na de match tegen de VS had hij last van overbelasting aan de adductoren. De medische staf was niet in staat om hem weer op te lappen", vervolgt Garcia, die tot slot ook wat Debast betreft weinig te verwijten zou vallen. "Ze hadden gegarandeerd dat hij fit zou geraken."
"Maar omdat zijn revalidatie slecht werd gemanaged, liep hij een nieuwe blessure op", besluit Garcia, die de samenwerking met het medisch compartiment zelfs aanhaalt als een van de redenen voor zijn exit in onderling overleg. "De medische staf moest verbeteren, wilde ik bondscoach blijven. Ik wou niet het risico nemen om diezelfde dingen nog eens mee te maken."
Arne Decraene