Club Brugge tastte deze week nog diep in de buidel voor de komst van Han-beom Lee en Freddie Potts, maar daarmee is het transfergeweld bij de landskampioen nog niet voorbij. Ook een opvolger voor de vertrokken Christos Tzolis stond nog hoog op het lijstje en lijkt nu op komst te zijn.
Donderdagavond raakte bekend dat Club dicht bij de komst van Jan Virgili zou staan. De 20-jarige Spaanse jeugdinternational wordt weggeplukt bij Mallorca, met wie hij vorig seizoen degradeerde uit LaLiga. Desondanks was Virgili wel één van de revelaties van het seizoen.
LEES OOK: 'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'
Club dokt 12 miljoen voor VirgiliHet Laatste Nieuws komt nu met een achtergrond bij het dossier. Club zou 12 miljoen euro neertellen voor zijn nieuwste aanwinst, want dat is de afkoopsom die na de degradatie van Mallorca in het contract van Virgili stond. De speler raakte overtuigd door onder meer de tussenkomst van een oude bekende.
Dat schakelt immers alsmaar meer zijn ex-spelers in om potentiële aanwinsten te overtuigen. Ardon Jashari en Aleksandar Stankovic hielpen bijvoorbeeld Yann Sommer om voor Club te kiezen en ook voor Virgili kreeg Club hulp. Een gesprek met Ferran Jutgla zou hem mee over de streep getrokken hebben.
Hulp van Jutgla en Barça
Jutgla legde immers een gelijkaardig parcours af als Virgili, die eveneens in de jeugd geen toptalent was en zich daarna wel in de B-ploeg van FC Barcelona manifesteerde. Dat Barça mag Club immers ook dankbaar zijn. Het is mede doordat de Spaanse grootmacht Jesse Bisiwu binnenhaalde dat Virgili op weg naar Brugge is.
Barça dacht immers ook aan een terugkeer van Virgili, maar de transfer van Bisiwu betekende dat ze al een gelijkaardig profiel gehaald hebben. Daardoor lag de weg vrij voor Club. Nadat recruitment director Guillian Preud'homme vorig weekend naar Mallorca trok, raakte Virgili helemaal overtuigd.
Jannick Lanckriet