De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA pakte zelfs uit met een heuse 'Half Time Show'. Maar vanuit de voetbalwereld werd niet bepaald enthousiast gereageerd op het spektakel.
Tijdens het toernooi verscheen de voorbije weken heel wat kritiek op de 'Amerikanisering' van het voetbal. De drankpauzes die louter vermomde 'commercial breaks' waren. Meer aandachten voor de sterren in de tribunes dan voor die op het veld. Gebrek aan stiptheid bij de aftrapuren. ... De traditionele voetbalkijker had voldoende stof om zich te ergeren.
LEES OOK: Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"
FIFA haalt alles uit de kastVoor de finale ging de FIFA echter nog een stapje verder. Traditiegetrouw werd in aanloop naar de wedstrijd een heuse sluitingsceremonie gehouden. Die vond echter ruim voor de aftrap plaats, zodat de wedstrijd zelf hier niet door beïnvloed werd. Vlak voor de aftrap gaf topacteur Tom Cruise dan weer een clichématige speech in het stadion.
Daar bleef het evenwel niet bij. Zoals aangekondigd had de FIFA een 'Half Time Show' voorzien naar het beeld van de Super Bowl. Hierdoor regeerde angst dat de rust wel erg lang zou duren. De wereldvoetbalbond maakte zich sterk dat het 'slechts' 17 minuten in beslag zou nemen. Zoals verwacht bleek dat een leugentje om bestwil.
Matig spektakel van 27 minuten
In totaal nam de rust immers 27 minuten in beslag. Bijna het dubbele dus van wat reglementair is toegelaten. Een ook op de show zelf kwam de nodige kritiek. De cameo's van Ronaldinho en Ronaldo waren wel een hoogtepuntje, voorts was de spektakelwaarde relatief beperkt gezien al het geld dat hierin werd gepompt en de grote internationale artiesten die hun opwachting maakten.
De kritiek was achteraf dan ook scherp. Met name de Engelse voetballegende en BBC-analist Wayne Rooney verwoordde het rechtuit. "Ik ga eerlijk zijn: het beste moment was toen het voorbij was. Ik hou van veel van die artiesten, maar ik vond het waardeloos. Ik was niet onder de indruik. Ik wil gewoon dat het voetbal terug begint", aldus de voormalige topspits.
"What did you think of the World Cup final half-time show?"
— BBC Sport (@BBCSport) July 19, 2026
Wayne Rooney: pic.twitter.com/1j6OQap9Yi
Kobe K