KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top zes. Geen Europees voetbal. Nicky Hayen overtuigde daar zeker niet, maar toch versierde hij een transfer naar Burnley. Bij KRC Genk is het duidelijk dat ze hoog mikken en Dimitri De Condé liet duidelijk de ambities zien met twee straffe dossiers.
LEES OOK: 'Strijd om Karetsas barst los: Genk krikt prijskaartje op'
Lucca BrughmansRacing Genk wist toptalent Lucca Brughmans tot medio 2023 vast te leggen. "Lucca is een doelman die perfect past binnen de visie van KRC Genk. Hij is leergierig, werkt elke dag met veel discipline en straalt een natuurlijke rust uit. We zijn bijzonder blij dat hij zijn toekomst verder aan KRC Genk verbindt. Hij heeft alles in huis om de komende seizoenen een belangrijke rol te spelen voor onze club", zei De Condé.
Racing Genk had de jonge goalie al zeker ten gelde kunnen maken. Ze investeren echter in hem én hopen dat hij met een prijs de club kan verlaten. In de Cegeka Arena weten ze hun talentvolle topspelers steeds vaker wat langer aan boord te houden. De tijd dat een toptalent na één seizoen al vertrekt, ligt steeds meer achter de rug. Met Brughmans staat zo het grootste keeperstalent van de Jupiler Pro League onder de lat in Limburg.
Matte Smets
De Condé weet dat een sterke centrale as een noodzaak is. Matte Smets was de volgende die bijtekende tot medio 2030. "Matte is niet zomaar een centrale verdediger. Hij is een natuurlijke leider. Iemand die zijn verantwoordelijkheid neemt. Die elke dag hard werkt. Die de lat voor zichzelf en zijn ploegmaats hoger legt. Een op en top professional. Een voorbeeld voor velen”, klinkt het bij Head of Football Dimitri de Condé.
Genk weigerde in januari nog aanbiedingen tot 19 miljoen euro van Wolfsburg. De 22-jarige verdediger ging er ook niet op in. Smets heeft alles in huis om de Genkse defensie te gaan leiden. Een op en top prof. Met ondertussen 156 matchen op het hoogste niveau is Smets geen groentje meer. Hij moet Genk mee naar de top loodsen. Ze hebben achteraan een van de betere verdedigers in de Jupiler Pro League staan.
De Condé, en heel Genk, willen het dramatische seizoen wegspoelen. Dit Genk, dat met Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi nog twee toppers gaat verliezen, gaat ook nog stevig uithalen. Dat ze 10 miljoen euro willen uitgeven voor een nieuwe spits, zegt genoeg over de ambities van de club. Racing Genk gaat een ploeg worden waarmee rekening zal moeten worden gehouden. Een uitdager voor Club Brugge en Union SG.
Claudio Reulens