Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

158
Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de Three Lions zowaar 0-4 uit tegen een schabouwelijk Frankrijk. Na de pauze leken Les Bleus echter op weg naar een waanzinnige ommekeer, maar uiteindelijk eindigde de clash op 4-6 in het voordeel van de Engelsen. 

Na hun opdoffers in de halve finales, was de motivatie om iets moois te maken van de troostfinale ver zoek bij beide landen. De bondscoaches besloten dan ook om een pak verse krachten in de ploeg te droppen. Engeland deed het zelfs zonder Kane en Bellingham, Frankrijk startte onder ander met een compleet nieuwe defensie.

LEES OOK: Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Frankrijk vernederd voor rust

Die ingrepen pakten echter alleen bij de Engelsen goed uit. Zo nam de ploeg van bondscoach Tuchel de match meteen in handen, terwijl Frankrijk achteruit kroop. Dat leidde na amper zeven minuten al tot de 0-1 van gelegenheidsaanvoerder Rice. De 0-2 van Saka werd vervolgens afgekeurd, maar niet veel later kopte Konsa na een hoekschop toch raak.

De Fransen wisten op hun beurt van geen hout pijlen maken. Enkel Mbappé stak zo nu en dan de neus aan het venster. Henderson en Guehi lagen hem echter dwars. Aan de overzijde bleef de bal wel vloet tegen de touwen gaan. Met twee treffers zorgde Saka voor de 0-4-ruststand. Een totale afgang dus voor Frankrijk en dus besloot Deschamps om fors in te grijpen.

Ommekeer na viervoudige wissel

In zijn laatste match als bondscoach voerde hij liefst vier wissels door aan de rust. Dat bleek een puike zet. Met vaste sterkhouders als Dembélé en Upamecano weer in de ploeg, liep het plots een pak beter bij Frankrijk. Engeland werd bij de keel gegrepen en op aangeven van Olise tekende Mbappé voor de 1-4. Zij zijn voorlopig assist-koning en topschutter van dit WK.

Les Bleus stoomden daarna door. Barcola, nog zo'n invaller, zorgde na een assist van Mbappé voor de 2-4. Plots waren de Engelsen toch minder zeker van hun zaak. Al bleven ook zijn voor gevaar zorgen, met name bij stilstaande fases. Toch bleven vooral de Fransen op zoek gaan naar de aansluitingstreffer. Pogingen van Olise en Upamecano leverden echter niets op.

Dubbele cijfers voor Mbappé

Vlak voor de drankpauze was het echter toch zover. Olise tekende voor assist nummer 7 van dit toernooi, Mbappé legde zijn 10de treffer (!) binnen. Over alle WK's heen zit hij aan 22 stuks, een absoluut record. En zo werd het plots toch weer bijzonder spannend. Bij Engeland zag Tuchel zich dan ook genoodzaakt om Bellingham van stal te halen. Die kon meteen een goede kans versieren. Aan de overzijde liet Olise dan weer dé kans op gelijkmaker liggen.

Op die manier leek een zinderend slot in de maak. Daar stak Gusto echter een stokje voor. De Franse back veroorzaakte een strafschop en Saka kreeg zo de kans om zijn hattrick compleet te maken. De winger van Arsenal bleef ijskoud: 3-5. Daarmee werd de hoop op een Franse comeback meteen de kop ingedrukt. Al zorgde Dembélé in het absolute slot nog voor een nieuwe aansluitingstreffer.

Bellingham zorgt voor 10de goal

Dat bleek echter toch niet het slotakkoord. Met de laatste actie van de match werd Bellingham alleen op doel gestuurd. De spelmaker dribbelde nog even, maar legde zijn 7de treffer van het toernooi toch binnen: 4-6-eindstand. Engeland realiseerde zo zijn beste WK-resultaat in 60 jaar. Bij Frankrijk zwaait Deschamps na twee opeenvolgende nederlagen. En de neutrale toeschouwers mag hopen dat Spanje en Argentinië zondagavond voor een even groot spektakel zorgen in de finale ... 

Frankrijk hoort bij de vijf grootste teleurstellingen dit WK ...

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

18
18
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

22
22
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

52
52
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

61
61
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

215
215
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

103
103
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

35
35
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

240
240
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

184
184
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

58
58
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

54
54
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

103
103
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

18
18
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

801
801
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

39
39
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

239
239
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

561
561
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

475
475
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

555
555
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

256
256
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

470
470
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

782
782
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

93
93
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

193
193
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

946
946

Meer sportnieuws