Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij de Engelse tweedeklasser. Hayen kijkt uit naar zijn Engels avontuur.
LEES OOK: KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug
Hayen tekende bij Burnley"Ik ben blij dat ik me mag aansluiten bij een club met een rijke historie en supporters die daar diep bij betrokken zijn. Ik weet dat de meesten van hen nog niet veel over mij weten, dat is prima en het is aan mij om daar verandering in te brengen. Wat ik ze wel kan vertellen, is hoe mijn teams spelen", vertelde Hayen via de clubkanalen.
"We houden de bal in bezit, we zetten doelgericht druk en we geven jonge spelers speeltijd, niet alleen een plek op de bank. Ik kijk er erg naar uit om met de selectie te werken tijdens de voorbereidingstour in de VS. Daar begint het harde werk", liet de trainer nog weten.
Weloverwegen beslissing
Voorzitter Alan Pace zei het volgende over Hayen. “In Nicky hebben we een coach die teams bouwt met een duidelijke identiteit en de spelers om hem heen beter maakt. Dat is het voetbal dat we willen zien op Turf Moor. Dit is een weloverwogen aanstelling die past bij de manier waarop we de club willen leiden. We hebben een duidelijk voetbalplan binnen een duurzaam model en Nicky heeft de steun om dat te realiseren. Onze focus ligt nu op een sterk seizoen en een terugkeer naar de Premier League op een solide basis."
De nieuwe hoofdcoach van Burnley zal zich bij de selectie voegen tijdens de voorbereidingstour doorheen de VS. Deze tour omvat oefenwedstrijden tegen FC Cincinnati, Columbus Crew en Real Salt Lake, gevolgd door een uitwedstrijd tegen Ajax in Amsterdam, en wedstrijden tegen Espanyol en Torino FC in Turf Moor.
Burnley Football Club confirm the appointment of Nicky Hayen as the Club's new Head Coach on a 3-year contract ✍️
— Burnley FC (@BurnleyOfficial) July 10, 2026
Claudio Reulens