Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. Sporza ging met Peter Vandenbempt de nostalgische toer op met het oog op het nakende WK. De commentator sprak met Van der Elst.
De middenvelder was geselecteerd voor de Rode Duivels tijdens het WK 1986 in Mexico waar de Belgen geschiedenis schreven. Het tornooi begon echter niet op een positieve noot, dat liet Van der Elst weten.
LEES OOK: KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”
Uithaal in 1986Ondanks kwalificatie voor de volgende ronde was er toch heel wat kritiek. "Het waren geen goede prestaties", citeerde Sporza. "Na die groepsfase was de sfeer slecht, de pers erg kritisch en spelers waren onderling ook niet tevreden."
Van der Elst werd na twee mindere matchen voor de laatste groepsmatch op de tribune gezet. "Deze beslissing komt hard aan. Ik denk dat de coach zich laat beïnvloeden door de pers. Hij is zijn hoofd kwijt en ziet het niet meer. Hij wordt oud denk ik”, zei Van der Elst toen.
Grote spijt
Van der Elst heeft spijt van zijn woorden aan het adres van Guy Thys. "Ik schaam me daarvoor. Ik stond de dag voor de wedstrijd nog in de ploeg, maar dan werd ik nog gewisseld. Renquin had gezegd dat hij beter centraal in de verdediging zou spelen en na een gesprek met de pers werd ik op de tribune geplaatst.”
Van der Elst gaf ook toe da thij last had van de hoge temperaturen en het hoogteverschil in Mexico. "Sommige spelers hadden daar geen last van, maar voor mij was dat wel een factor. Ik speelde niet op mijn gebruikelijke niveau en was niet top. Ergens kan je dus ook niet zeggen dat Thys ongelijk had.”
Stephan Calander