'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

74 stemmen
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook de toekomst van Neymar Jr. op clubniveau bedaart de gemoederen. De superster zou immers verkennende gesprekken hebben geopend met een erg verrassende club.

Nadat hij bij FC Barcelona was uitgegroeid tot één van de beste spelers ter wereld, deed Neymar de voetballerij in de zomer van 2017 daveren op zijn grondvesten. Zo verhuisde hij naar Paris Saint-Germain voor zo'n 222 miljoen euro. Tot op heden nog steeds het hoogste transferbedrag ooit. Maar die investering leverde niet het gewenste rendement op.

In Parijs liet Neymar bij momenten heerlijk voetbal zien, maar was hij minstens even vaak niet beschikbaar wegens blessureleed en/of extra sportieve perikelen. In het voorjaar van 2023 besloot PSG dat het tijd was om afscheid te nemen van de superster. En zo belandde de Braziliaan bij de Saudische topclub Al-Hilal, dat naar verluidt zo'n 90 miljoen euro neertelde.

LEES OOK: ‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Terugkeer naar Santos

Neymar kreeg er ook een koninklijk salaris. Maar door opnieuw blessures en andere zaken kwam de aanvaller niet verder dan een zevental wedstrijden bij de Saudi's. Begin 2025 werd dan ook besloten om het lucratieve contract van Neymar te ontbinden. Dat stelde de aanvaller in staat om terug te keren naar de club waar hem voor hem allemaal begon.

De 128-voudige international ging namelijk opnieuw bij zijn jeugdclub Santos aan de slag. Die gedroomde comeback leverde evenwel niet het gehoopte sprookje op, al behoedde hij de club wel van degradatie. Bovendien weegt zijn salaris serieus door op Santos. Hoewel zijn contract loopt tot eind dit kalenderjaar, lijkt een vertrek in de komende mercato niet uitgesloten.

Last Dance in VS?

Meer nog: volgens het doorgaans goed ingevoerde 'The Athletic' lopen er zelfs gesprekken omtrent een verhuis naar de MLS, waar hij in dezelfde competitie als Lionel Messi terecht kan komen. Meer bepaald het Cincinnati FC van oude bekende Kévin Denkey trekt aan zijn mouw. Voorlopig is het dossier niet vergevorderd en is van een concreet voorstel geen sprake. Maar de interesse is reëel en de betrokken partijen staan alvast in contact met mekaar.

Neymar heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

59
59
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

91
91
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

34
34
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

101
101
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

506
506
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

72
72
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

201
201
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

257
257
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

187
187
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

498
498
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

127
127
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

110
110
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

62
62
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

169
169
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

317
317
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

131
131
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

62
62
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

81
81
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

268
268
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

123
123
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

80
80
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

170
170
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

459
459
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

300
300
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

557
557

Meer sportnieuws