Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

door
Analisten pakken Tzolis aan:

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC Anderlecht. Halfweg de eerste helft kon Christos Tzolis het zich zelfs permitteren om Killian Sardella, die sterretjes zag tegen de matchwinnaar op de linkerflank, even in zijn hemd te zetten. Dat uitdagend gedrag kwam hem echter op de nodige kritiek staan.

Met enkele handgebaren en één voet ostentatief op de bal nodigde Tzolis zijn slachtoffer, die horendol werd gedribbel en eerder al een aantal keren stevig te laten was gekomen, uit om nog eens te proberen hem de bal af te snoepen. Diverse media, met wie de Griek trouwens weigert om nog te praten, vonden het achteraf ongepast om zijn rechtstreekse tegenstander zo te vernederen.

LEES OOK: Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Sardella in de steek

Meer nog: diverse waarnemers opperen dat Sardella of een van diens ploegmaats Tzolis hard moeten aanpakken. "Als je dat deed in onze tijd 25 jaar geleden, dan kreeg je een schop, niet normaal. Dat is het geluk van de VAR", vertelt Wesley Sonck bijvoorbeeld in 90 Minutes. "Dat vind ik net jammer, want het hoort erbij", voegt Filip Joos zelfs toe, terwijl ook Sam Kerkhofs hen bijtreedt.

"Iemand anders moet zeggen: ik pak hem straks. Zo werkt het toch? Als speler zelf moet je dat niet doen. Maar een andere stampt hem toch overhoop?", spreekt hij nog forsere taal. Eenzelfde geluid valt er in de HLN Voetbalpodcast ook bij Frank Boeckx te rapen. "Of ik dit vind kunnen? Neen. Hijzelf (Sardella, nvdr.) mag niets doen. Maar wie mijn maat belachelijk maakt, zal het voelen."

Tzolis speelt met vuur

"Als ik Nathan De Cat ben, of iemand anders die er dichtbij speelt, dan ligt hij in de volgende tien minuten tien keer op de grond. Mét pijn", spuwt de ex-doelman van Paars-Wit zijn gal. "Dan eindig je de match ook niet nog maar eens met slechts één gele kaart. Het is geen ploeg, ze zijn niet klaar voor de play-offs. Het zijn jongens tegen mannen. Dat is net het probleem bij Anderlecht."

"Er zit niemand met karakter in die ploeg die zegt: 'over mij dead body'. Heeft niemand hem gevraagd waar zijn Gouden Schoen is?", klinkt het verder. Toby Alderweireld en Niels Poissonnier nemen een minder stellig standpunt in, maar blijken evenmin voorstander van zulke fantasietjes. Volgens hen riskeert Tzolis alleen maar schoppen te krijgen en zijn tegenstander extra te motiveren.

Sardella of een van zijn ploegmaats had Tzolis een schop moeten verkopen

Meest recent

Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

0
0
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

48
48
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

185
185
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

53
53
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

238
238
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

104
104
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

62
62
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

115
115
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

255
255
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

62
62
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

66
66
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

21
21
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

59
59
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

86
86
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

134
134
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

310
310
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

103
103
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

99
99
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

91
91
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

111
111
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

135
135
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

96
96
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

122
122
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

275
275

Meer sportnieuws