TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

191 stemmen
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de Belgische clubs met hun voorbereiding op de play-offs. Bij Cercle Brugge gebeurt dat ook met een nieuwe trainer.

De Vereniging had vorige week Onur Cinel op straat gezet na een thuisnederlaag tegen La Louvière, die hen meteen zekerheid bracht over deelname aan de Relegation Play-Off. Zondag stond op Anderlecht daarom assistent Jimmy De Wulf aan het roer.

LEES OOK: Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Al maanden contact met Friis

Dan was echter al duidelijk dat Cercle een nieuwe trainer zou aanstellen in de persoon van Lars Friis. De 49-jarige Deen is op het eerste zicht een verrassende keuze, al deed hij wel ervaring op als assistent bij onder meer Brentford en als hoofdcoach bij Sparta Praag.

"We hadden al een paar maanden contact met elkaar", onthult technisch directeur Luciano Murchio in Het Nieuwsblad. "Maar dat is normaal in het hedendaagse voetbal. Je moet altijd een plan B hebben. We scouten niet alleen spelers, maar ook coaches. Lars kon zich de afgelopen maanden al wat inwerken en heeft al een goed beeld van de ploeg. Hij weet wat hij kan verwachten."

Basis leggen voor volgend seizoen

De eerste opdracht van Friis wordt om het behoud af te dwingen. Met twaalf punten voorsprong op rode lantaarn Dender zou dat in principe geen probleem mogen vormen. Maar bij Cercle kijken ze ook al verder.

"Het is een schande dat we in de Relegation Play-offs zitten", aldus Murchio. "Er volgen nu zes finales. Het is de bedoeling dat we snel mathematische zekerheid krijgen over het behoud en dan willen we graag nog iets tonen in deze mini-competitie. We moeten duidelijk maken dat we onder de verwachtingen zijn gebleven. Voorts willen we in de resterende matchen een goede basis leggen voor volgend seizoen."

Zal Cercle snel het behoud verzekeren?

Meest recent

Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

0
0
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

138
138
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

86
86
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

64
64
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

62
62
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

31
31
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

66
66
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

57
57
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

34
34
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

158
158
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

183
183
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

114
114
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

67
67
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

625
625
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

454
454
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

220
220
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

288
288
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

89
89
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

72
72
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

332
332
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

781
781
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

176
176
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

531
531
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

252
252

Meer sportnieuws