'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

door
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot en met vrijdag zaakjes doen. Goed nieuws voor KRC Genk, dat op het punt staat om gouden zaken te doen. Tenslotte blijkt Hyeon-gyu Oh wel degelijk op weg naar Besiktas.

Genk haalde dinsdag met Elie Mpungu Kongolo een nieuwe spits in huis voor Jong Genk, waar Igor de Camargo na Robin Mirisola ook Aaron Bibout zag aansluiten bij de A-kern. Daar was het duo in de pikorde voorin al over Hyeon-gyu Oh gewipt, met tien goals nochtans de topscorer in de Cegeka Arena. Toch slaagde hij er niet in om Tolu Arokodare zijn schoenen te vullen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

Oh naar Besiktas

Vorig seizoen maakte Oh nog indruk als supersub voor de targetman, waarop hij ei zo na voor maar liefst 27 miljoen naar Stuttgart verhuisde. Op de valreep trokken de Duitsers plots evenwel de stekker uit de deal, waarop Oh alsnog op post bleef. In de tussentijd had Dimitri de Condé met Jusef Erabi wel reeds een vervanger in huis gehaald voor de 24-jarige Zuid-Koraan.

Even leek hij alweer tijdelijk andere oorden op te mogen zoeken, maar wellicht blijft de Zweed nu toch gewoon aan booord. Tenslotte blijkt Oh op weg naar Besiktas, dat op zoek is naar een vervanger voor Tammy Abraham. Eerder geraakte al bekend dat de Turkse topploeg bereid is om 15 miljoen op tafel te leggen voor de 24-voudig international, die tot medio 2028 vastligt.

Jackpot voor Genk

Minder dan Stuttgart vorige zomer, maar wel aanzienlijk meer dan zijn geschatte marktwaarde van 'slechts' zeven miljoen. En dus kan Genk het aanbod niet laten liggen. Turkse bronnen beweren dat er op clubniveau een akkoord in de maak is. Aangezien ook Oh zelf al zijn jawoord zou hebben gegeven lijkt het dan ook louter een kwestie van tijd voor de deal wordt afgerond.

De goalgetter, goed voor 22 doelpunten en zes assists in 73 optredens, zou woensdag afreizen naar Istanboel om er medisch gekeurd te worden. Tenzij die net zoals een halfjaar geleden roet in het eten gooien staat niets zijn overstap dus nog in de weg. Genk vangt 15 miljoen euro inclusief haalbare bonussen volgens HLN.

Denkt u dat De Condé in dit dossier het onderste uit de kan heeft gehaald?

Meest recent

Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

0
0
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

89
89
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

62
62
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

43
43
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

384
384
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

536
536
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

52
52
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

259
259
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

27
27
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

450
450
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

85
85
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

385
385
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

476
476
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

580
580
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

314
314
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

570
570
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

434
434
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

217
217
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

516
516
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

630
630
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

543
543
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

129
129
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

233
233
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

309
309
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

352
352

Meer sportnieuws