Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en wielercommentator combineert al jaren moeiteloos verschillende media-avonturen: van tv-opdrachten en wielerverslaggeving tot het presenteren van shows en zijn vaste plek op Radio2 met De Weekwatchers. En daar is nu nog een opvallende rol bijgekomen.
LEES OOK: Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal
Beroemd en beruchtNaast zijn professionele veelzijdigheid blijft Ruben Van Gucht ook als persoonlijkheid een veelbesproken figuur. Hij staat bekend als iemand die makkelijk vrouwen aantrekt en regelmatig opduikt in de showbizzrubrieken.
De afgelopen tijd verscheen hij echter ook enkele keren in het nieuws om minder flatterende redenen. Zo kwam hij negatief in de aandacht door meerdere verkeersovertredingen, wat tot discussie leidde over zijn gedrag naast het scherm.
Ruben draait door
Recent voegde Van Gucht nog een hoofdstuk toe aan zijn vele activiteiten: dat van DJ. Toen bekend raakte dat organisatoren hem ook achter de draaitafels konden boeken, werd dat niet overal meteen ernstig genomen. Toch sloeg de twijfel al snel om in nieuwsgierigheid en bij wie hem live aan het werk zag, volgde zelfs enthousiasme.
Zijn muzikale sets vallen in de smaak en dat vertaalt zich duidelijk in de agenda. Van Gucht liet via sociale media weten dat er ondertussen al een dertigtal optredens vastliggen. Dat succes zorgt ervoor dat hij het DJ-verhaal grondig wil uitbouwen. De komende periode staat in het teken van intensieve voorbereiding met extra sessies, onder meer samen met Greg S.
Daarnaast werkt hij met Nicolas Geniets aan het herwerken van bekende classics tot eigentijdse versies. Enkele nummers zijn intussen klaar, waaronder Die Blechtrommel van Taiko en Stephan Bodzin en het iconische Acid Phase van Emmanuel Top. Zo liet de VRT-man zelf optekenen via Instagram:
Maarten Coenen