Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

door
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en uiteindelijk werden al de uitsupporters geweerd in de Galgenwaard. Tegenover De Telegraaf kwam de politie van Utrecht met een statement. Eerder reageerde KRC Genk al op de situatie.

De Limburgers vonden het optreden van de politie te hardhandig, maar daar zijn de Nederlanders het niet mee eens. De KRC Genk-fans kregen de volle laag.

LEES OOK: Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

Duidelijk statement

De politie van Utrecht gaf meer informatie. “Het begin van de wedstrijd werd bijna een uur uitgesteld, omdat een grote groep uit-supporters niet gecontroleerd en gefouilleerd het stadion binnendrongen. Door de driehoek (Politie-Gemeente-OM) werd hierop besloten het uitvak leeg te halen om de veiligheidsprocedure alsnog te kunnen uitvoeren.”

Maar de supporters van KRC Genk wilden niet meewerken. Gemaskerde hooligans gooiden stoeltjes en andere projectielen. De politie werd ook aangevallen met stokken. Uiteindelijk werd pepperspray ingezet. “Ondanks herhaaldelijk verzoek vertrokken de supporters niet vrijwillig voor deze procedure, waarna de ME werd ingezet.”

Geweld van fans

De fans van KRC Genk gingen volgens de politie van Utrecht over de schreef. “Politieagenten kregen daarbij helaas weer te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters. ME’ers werden daarbij bekogeld met onder andere kapotgetrapte stoeltjes.”

“Het was de bedoeling de supporters na fouilleren weer terug te laten keren, maar dat gebeurde uiteindelijk niet, toen bleek dat de supporters onder andere vele stoeltjes en het sanitair in het uitvak hadden vernield, waardoor de situatie in het uitval naar het oordeel van FC Utrecht niet meer veilig was.”

Vind jij dat de KRC Genk-fans over de schreef gingen?

Meest recent

'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

32
32
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

45
45
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

172
172
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

168
168
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

91
91
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

262
262
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

63
63
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

250
250
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

97
97
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

76
76
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

168
168
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

206
206
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

476
476
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

110
110
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

78
78
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

187
187
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

685
685
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

288
288
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

255
255
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

855
855
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

411
411
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

155
155
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

151
151
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

163
163

Meer sportnieuws