De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De Farao's maakten zaterdagavond alvast indruk op de Africa Cup. Ze schakelden immers titelverdediger Ivoorkust uit en schaarden zich zo bij de laatste vier.
Egypte heeft die straffe prestatie vooral te danken aan een indrukwekkend wedstrijdbegin. Al na enkele minuten kwamen ze immers op voorsprong. Gewezen Club Brugge-verdediger Kossounou liet zich aftroeven en Omar Marmoush strafte dat genadeloos af.
LEES OOK: AFCON: Nigeria imponeert, Salah en co moeten zwoegen
Egypte neemt afstand van IvoorkustNa iets meer dan een halfuur was het zelfs al 2-0 toen verdediger Rabia op een hoekschop binnenkopte. Ivoorkust leek tegen de touwen te liggen, maar kwam vijf minuten voor rust met wat meeval weer in de match. Aboul-Fetouh werkte een scherpe vrije trap ongelukkig in eigen doel.
Daardoor kregen de Olifanten weer hoop, maar die werd na rust snel weer de kop ingedrukt. Al na enkele minuten kon Salah immers de Egyptische voorsprong van twee doelpunten weer herstellen. Daarmee leek Egypte zegezeker.
Halve finale tegen Senegal
In het slotkwartier werd het echter toch weer spannend. Een Ivoriaanse hoekschop bleef voor doel hangen en uiteindelijk kon Doué de bal tegen de netten werken. Ivoorkust zette daarna uiteraard nog een slotoffensief op, maar de gelijkmaker viel niet meer.
Het is dus Egypte dat zich mag opmaken voor de halve finale, waarin Senegal de tegenstander zal worden. In de andere halve finale zijn het gastland Marokko en Nigeria die zullen strijden voor een finaleticket.
Jannick Lanckriet