'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

245 stemmen
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand slepen. Evident zal dat niet worden, want de Limburgers staan momenteel pas negende en moeten met onder meer Antwerp en AA Gent strijden om de zesde plaats.

Bovendien is het maar de vraag of Genk versterkt uit deze wintermercato zal komen. Ze lijken enkele sterkhouders te kunnen verliezen deze maand. Eén van hen lijkt zijn transfer nu helemaal beet te hebben.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Hrosovsky neemt afscheid van Genk

De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Patrik Hrosovsky zou kunnen vertrekken. De ervaren middenvelder werd het hof gemaakt door Viktoria Plzen, dat ook in de zomer al aan zijn mouw trok. Deze maand meldden de Tsjechen zich opnieuw en Hrosovsky gaf aan de transfer te willen maken.

Hij lijkt nu ook zijn zin te krijgen. Het Laatste Nieuws meldt dat niets een overgang nog in de weg staat. Hrosovsky nam donderdag na de training alvast afscheid van de Genkse spelersgroep met een korte speech.

Genk haalt geen vervanger

Na 6,5 jaar komt er zo een einde aan de passage van de 33-jarige Slowaak in de Cegeka Arena. Genk betaalde in de zomer van 2019 een dikke 5 miljoen euro om Hrosovsky los te weken bij Viktoria Plzen. Hij kwam sindsdien 261 keer in actie voor de club, waarbij hij goed was voor 21 goals en 21 assists.

Nu keert Hrosovsky dus terug naar zijn vorige club, waar hij daarvoor vrijwel zijn hele carrière aan de slag geweest was. Genk zal in principe geen vervanger halen voor de basisspeler. Ze trekken de kaart van Ibrahima Sory Bangoura en Nikolas Sattlberger, terwijl achter hen ook de 17-jarige August De Wannemacker nog op de deur klopt.

🚀

Moet Genk nog een vervanger halen?

Meest recent

Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

0
0
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

52
52
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

240
240
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

305
305
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

106
106
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

115
115
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

251
251
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

33
33
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

160
160
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

430
430
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

593
593
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

115
115
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

315
315
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

52
52
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

400
400
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

128
128
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

617
617
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

490
490
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

197
197
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

97
97
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

103
103

Meer sportnieuws