De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting het Afrikaanse landentornooi. Eveneens bij RSC Anderlecht, maar daar vallen ze plots als vliegen. Ook Mario Stroeykens incasseerde nu een mokerslag van jewelste.
Nadat eerder Ilay Camara al moest afzeggen bij Senegal door een blessure is het nu de beurt aan Stroeykens. Congo komt met een statement op de proppen waar te lezen valt dat de middenvelder een blessure heeft opgelopen tijdens zijn laatste wedstrijd.
LEES OOK: Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?
Nog geen minuut gespeeldStroeykens heeft nog geen minuut voor DR Congo gespeeld, maar toch werd hij voor de Afrika Cup geselecteerd. Nu moet de middenvelder echter afzeggen door een blessure die hij opliep in de wedstrijd tegen Sint-Truiden VV. Hij zou vier tot zes weken out zijn.
Tijdens de vrienschappelijke interland van Congo tegen Zambia (2-0 winst) afgelopen dinsdag, stond Stroeykens al niet op het wedstrijdblad. Nu zal hij aldus officieel niet te zien zijn op de Afrika Cup. De 34-jarige Gael Kakuta van het Turkse Sakaryaspor is zijn vervanger.
Ongelooflijk veel pech
Stroeykens gaf een maand geleden nog aan dat hij voor DR Congo zal kiezen en niet voor een interlandcarrière bij de Rode Duivels, maar pech strooit aldus roet in het eten. Congo maakt ook nog steeds kans om zich te kwalificeren voor het WK 2026.
Tegen dan zal Stroeykens uiteraard weer fit zijn, maar de Afrika Cup was een ideale mogelijkheid om zich te tonen aan de Congolese fans en kennis te maken met de selectie van het Afrikaanse land. Hij zal terug naar Neerpede keren.
Stephan Calander