‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

door
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd weggeplukt bij KAA Gent, maar de supporters waren niet te spreken over de beslissing van het bestuur. Hayen was erg succesvol bij Blauw-Zwart en lag goed bij de fans.

Hayen ademt het DNA van Club Brugge en ondanks de mindere resultaten hadden de fans nog steeds vertrouwen in een goede afloop. Het bestuur van Blauw-Zwart duidelijk niet want Hayen werd genadeloos afgedankt. Wim Conings gaf zijn mening tegenover Het Nieuwsblad.

LEES OOK: ‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Fans in opstand

De supporters kwamen in opstand tegen het ontslag van Hayen. Volgens Conings had de club zo’n tegenstand niet verwacht. “Zo’n volkswoede zal het bestuur van Club Brugge niet hebben ingecalculeerd toen het de trainerswissel bekendmaakte.”

Volgens Conings is het DNA van de club “hard werken” en “nuchter blijven”. De fans vinden dan ook niet dat een coach na een mindere periode meteen ontslagen moet worden. “Maar dit protest lijkt dieper te gaan. Het heeft te maken met waar Club Brugge vandaan komt en waar het naartoe gaat”, klinkt het.

‘Anderlechtisering’

Anderlecht was in de jaren zeventig de grootste club van België en het verschil met Club was toen groot. Bij Paars-Wit was de druk dan ook enorm en als de verwachtingen niet werden ingelost werd er meteen ingegrepen. Dat was bij Club Brugge altijd anders, tot nu… Volgens Conings is er sprake van ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge.

Het bestuur lijkt minder geduld te hebben en de ambities zijn torenhoog. Volgens de fans schaadt dat echter het DNA van de club. “Dat is waar het echt om draait: de ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge. De voorbije tien jaar heeft blauw-zwart de rol van paars-wit als rijkste en succesvolste club van België overgenomen. Het is volop bezig die voorsprong nog te vergroten.”

Vind jij dat het DNA van Club Brugge aan het veranderen is?

Meest recent

Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

6
6
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

9
9
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

112
112
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

306
306
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

277
277
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

31
31
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

265
265
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

105
105
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

44
44
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

93
93
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

76
76
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

317
317
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

210
210
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

216
216
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

197
197
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

120
120
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

292
292
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

326
326
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

906
906
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

59
59
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

380
380
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

79
79
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1389
1389
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

435
435

Meer sportnieuws