Overmars kondigt enorm grote koerswijziging aan bij Antwerp

1241 stemmen
Overmars kondigt enorm grote koerswijziging aan bij Antwerp

Bij Royal Antwerp FC is het gedaan met de zotte tijden waarin de club vér boven zijn stand leefde. Dat was niet meteen de juiste aanpak, want het verval was nadien (te) groot. Antwerp is ondertussen ferm teruggezakt, maar Marc Overmars heeft een plan om op termijn weer aan de top mee te draaien.

Antwerp is veel te snel gegroeid met zotte investeringen. Dat leverde zeker succes op met de titel, beker en supercup, maar nadien zakten ze te ver terug. RAFC wist ondertussen wel een nieuwe jeugdacademie op te richten. Dat is de toekomst van de club en Overmars wil daar nog meer op gaan inzetten.

LEES OOK: Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Antwerp mikt nog meer op de eigen jeugd

"Ik denk dat het voor elke Belgische club en het Belgische voetbal steeds belangrijker wordt om de eigen jeugd de voorkeur te geven. Ik zou daar graag naartoe werken bij Antwerp, want ik denk dat je zo een goede verbinding krijgt met de supporters. De jeugd en de ouders zien dat ze echt een kans krijgen bij Antwerp”, zei Overmars bij DAZN.

Er is echter nog veel werk. Jeugdopleidingen van pakweg RSC Anderlecht, Club Brugge en KRC Genk zijn nog altijd van een ander niveau. Antwerp weet dat het daar nog onder zit. Zij hopen op termijn daar ook tussen te komen. 

Kindermans stoomt Antwerp klaar

"De concurrentie is er. Bij Club Brugge speelt een spits (Kaye Furo, nvdr.) die uit Antwerpen komt. Dat zal altijd gebeuren, maar van de tien moet je er op termijn acht van kunnen houden. Ik heb het gevoel dat dit er nu is, ook omdat ze zien dat je kansen krijgt bij Antwerp. Sterker nog: ik denk dat we in de toekomst dat nog meer gaan doen”, zei hij.

Jean Kindermans werd anderhalf jaar geleden de nieuwe baas van de jeugdopleiding. Hij werkt nu aan de toekomst van de club. “Je moet eerst vijf jaar zaaien. Je moet de spelers binnenhalen op hun tiende à twaalfde. Vooraleer je het resultaat kan zien ben je vijf à zes jaar verder."

Via de scouting en de duidelijke visie van Kindermans, die een groot vertrouwen geniet bij Antwerp, wil de club de komende jaren verder groeien. Algemeen directeur Sven Jacques geeft aan dat RAFC ook een stabiele club in de top vijf moet zijn en blijven, zodat jongeren ook voor Antwerp kiezen.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij
752

Goede koerswijziging bij Antwerp?

Meest recent

'Dortmund drukt zwaar door: Genk weigert ook dit bod'

KRC Genk gaat een absolute monstersom incasseren voor Konstantinos Karetsas. Borussia Dortmund drukt ...

72
72
Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

38
38
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

118
118
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

49
49
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

33
33
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

319
319
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

718
718
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

232
232
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

584
584
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

369
369
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

714
714
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

208
208
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

482
482
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

224
224
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

53
53
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

424
424
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

439
439
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

258
258
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

112
112
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

270
270
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

248
248
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

213
213
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

81
81
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

319
319

Meer sportnieuws