KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De Limburgers lijken de volgende ronde al niet meer te kunnen mislopen. De top acht halen is nu het doel. Thorsten Fink sprak na de Europese zege bij Het Belang van Limburg.
LEES OOK: Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis
Genk staat 9de in de Europa LeagueKRC Genk kent voorlopig een sterk Europees seizoen. Dat doet dromen naar de successen van vele jaren geleden. Fink was uiteraard een zeer tevreden trainer na de volgende Europese overwinning.
"We hebben een volwassen wedstrijd gespeeld. We hebben goed verdedigd en op het juiste moment twee heel mooie goals gemaakt. Daardoor konden we op de counter speculeren. Het tegendoelpunt viel vrij snel maar daarna heeft onze doelman ons maar één keer moeten rechthouden", aldus de Duitse coach.
Fink laat zich niet gek maken
"Terwijl we zelf in de omschakeling enkele kansen onbenut lieten. Daarom is deze zege verdiend", zei de trainer nog. KRC Genk staat momenteel zeer knap negende in de Europa League met amper twee punten minder dan leider Olympique Lyon.
Fink wil echter nog niet verder kijken en spreken over de top acht in de Europa League. "“Laat ons stap voor stap zetten. Er het beste van maken in Midtjylland en hopelijk zo ons eerste doel bereiken. Daarna zien we wel verder", besloot hij.
Met matchen tegen FC Midtjylland, Malmö en FC Utrecht moet KRC Genk met de kwaliteiten die zij hebben alvast voluit mikken op de top acht.
Claudio Reulens