Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, deze keer tegen KV Mechelen, en slaagde er zo nog steeds niet in om de top zes binnen te dringen. In Europa moet het straks beter.
In de league phase van de Europa League had Genk tot dusver meer geluk. Halfweg liggen ze met een zeven op twaalf op koers om door te stoten, want ze staan voorlopig netjes twaalfde. Donderdag kunnen ze een nieuwe stap richting kwalificatie zetten.
LEES OOK: El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs
Vier afwezigen bij GenkDaarvoor zal Genk moeten zien af te rekenen met FC Basel, dat in de eerste vier matchen één puntje minder sprokkelde. Trainer Thorsten Fink krijgt wel goed nieuws uit de ziekenboeg voor de komst van zijn oude club.
Het Belang van Limburg weet dat hij nog steeds niet zal kunnen rekenen op de geblesseerden Ken Nkuba, Joris Kayembe en Junya Ito. Derde doelman Lucca Brughmans is dan weer met de U19 naar Finland voor een wedstrijd in de Youth League.
El Ouahdi keert terug in selectie
Maar Fink zal wel opnieuw een beroep kunnen doen op Zakaria El Ouahdi. De rechtsachter, die dinsdag nog de Lion Belge in ontvangst mocht nemen, zit voor de eerste keer weer in de selectie sinds hij begin oktober tegen Ferencvaros een schouderblessure opliep.
Een basisplaats komt wel nog te vroeg voor de Marokkaan, die nog maar enkele dagen voluit kan meetrainen. Dat geldt overigens ook voor Ibrahima Sory Bangoura, die ook tegen KV Mechelen al op de bank zat.
Jannick Lanckriet