Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen KV Mechelen en vooral Club Brugge. Het Lotto Park snakt immers naar weer een prijs, want dat is intussen alweer een hele tijd geleden.
Acht jaar zit Anderlecht intussen al zonder trofee, want sinds de titel in 2017 werd er niets meer gewonnen. De gloriedagen van weleer liggen intussen alweer een hele tijd in het verleden. Er schieten ook alsmaar minder vedetten van destijds over.
LEES OOK: 'Stroeykens en Epolo cashen meteen serieus bij Congo'
Jurion levende legende bij AnderlechtWie er wel nog steeds is, is Jef Jurion. De rechtsbuiten was van 1954 tot 1968 één van de grootste namen uit de clubgeschiedenis van Paars-Wit. Hij pakte maar liefst negen titels, won twee keer de Gouden Schoen en scoorde een historische treffer waarmee Anderlecht in 1962 het grote Real Madrid uit Europa kegelde.
In Het Nieuwsblad laat Jurion zich uit over het huidige Anderlecht. "Afgelopen weekend ging ik hier in een horeca-zaak naar Anderlecht-Club Brugge kijken. Ja, Anderlecht was nog eens goed", vertelt hij.
Fan van 3 verrassende namen
Hij verrast ook met zijn favoriete spelers uit de huidige kern. "Die De Cat kan iets. Al ben ik vooral fan van Stroeykens, Verschaeren en Degreef. Da’s niet alleen omdat het Anderlecht-jeugdspelers zijn, hoor. Het zijn simpelweg goeie sjotters."
Het is echter maar de vraag hoe lang zij nog bij Anderlecht te bewonderen zullen zijn. Stroeykens en Degreef lijken wel nog even te blijven, maar Verschaeren en De Cat lijken snel te kunnen vertrekken. De eerste is na dit seizoen einde contract, terwijl De Cat stilaan grof wild is op de transfermarkt.
Jannick Lanckriet