Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits één zege tegen Kazachstan of Liechtenstein volstaat lijkt de kwalificatie louter nog een formaliteit, al wil Rudi Garcia niet weten van onderschatting. Te meer nu de bondscoach flink moet puzzelen.
In aanloop naar de interlandbreak werd al duidelijk dat behalve Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne ook Zeno Debast en Malick Forfana verstek zouden moeten geven. Thomas Meunier zit dan weer op het strafbankje, terwijl intussen ook Thibaut Courtois afhaakte. Gelukkig bleek Youri Tielemans tijdig opgelapt, zo liet Garcia vrijdag weten.
LEES OOK: Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels
Twijfels rond Tielemans"Ik kan vertellen dat Youri aanvoerder zal zijn, dus je weet al dat hij aan de match begint", klonk het tijdens zijn persbabbel, waarop de Fransman vergezeld werd door Tielemans zelf. "Ik voel me goed en ben honderd procent klaar om te spelen", bleek de middenvelder na zijn lange revalidatie ook niet bang van het kunstgras in Kazachtstan.
Het leek dus alsof de naam van Tielemans reeds mocht worden ingevuld, maar nu blijkt plots dan toch niks minder waar te zijn. "Tijdens zijn persconferentie liet de bondscoach doorschemeren dat Tielemans aan de aftrap zou verschijnen. Tijdens de training werd daar alweer twijfel over gezaaid", klinkt het nu namelijk bij Het Nieuwsblad.
Onana-Raskin-Vanaken
Eenzelfde geluid valt tevens in de Waalse media te rapen. "Garcia suggereerde dat zijn aanvoerder in de basis zou staan. Maar is dat blufpoker?", vraagt La Dernière Heure zich bijvoorbeeld af. Ondanks het bescheiden niveau van de tegenstander gaf de bondscoach zelf toe dat hij zijn collega aan de overkant niet teveel wijzer wil maken.
RTBF gaat er zelfs al vanuit dat Tielemans na onderling overleg met zijn werkgever Aston Villa waarschijnlijk zal plaatsnemen op de bank. Op het middenveld lijkt de kans dan ook groot dat Amadou Onana, Nicolas Raskin en Hans Vanaken samen een driehoek zullen vormen, met onder meer Charles Vanhoutte en Axel Witsel als back-ups.
Arne Decraene