'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

404 stemmen
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want zondag wacht een verplaatsing naar AA Gent. Voor die topaffiche wordt het wellicht puzzelen geblazen voor Thorsten Fink. Tenslotte keerden zijn troepen niet zonder kleerscheuren terug uit Portugal.

Daar kon Fink al geen beroep doen op het trio Zakaria El Ouahdi, Ibrahima Sory Bangoura en Junyo Ito, voor wie het bezoek aan de Planet Group arena eveneens nog te vroeg komt. Die eerste wordt naar verluidt stilaan wel klaargestoomd om na de interlandbreak zijn terugkeer te vieren. Fink kruist alvast zijn vingers, want nu ligt ook zijn back-up in de lappenmand.

LEES OOK: Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Fink zoekt rechtsachter

Halfweg moest Ken Nkuba de strijd namelijk staken in Portugal, waardoor Fink moest improviseren en Josué Kongolo zowaar liet invallen als gelegenheidsrechtsachter. Geen cadeau voor de pas 19-jarige centrale verdediger, die zich wel zo goed mogelijk uit de slag probeerde te trekken maar achteraf moest toegeven dat hij nooit eerder op die positie had gespeeld.

Zelf ziet Kongolo er niet meteen toekomst, maar ook zondag breekt nood allicht wet. Dan staat er volgens Het Belang van Limburg immers "een stevig vraagteken" achter Nkuba, die al een tijdje sukkelt met de hiel. En dus wordt in de Cegeka Arena alles aan het werk gesteld om Kongolo zo goed mogelijk voor te bereiden op een eventuele confrontatie met Michal Skoras.

Kayembe out, Medina in

Terwijl de afwezigheid van Nkuba dus uiterst ongelegen komt is nog volgens de krant ook zijn collega aan de overzijde Joris Kayembe nog twijfelachtig. Wat er dan precies aan de hand is met de linksback, die donderdag nog gewoon de 90 minuten volmaakte, is voorlopig nog niet duidelik. Zijn logische vervanger is alleszins Yaimar Medina, in Braga goed voor een goal.

Fink liet er overigens geen gras over groeien om te benadrukken dat hij de opdracht in Gent nóg belangrijker vindt. Ondanks het drukke programma zou het dan ook blijven bij de twee noodgedwongen wijzigingen, en worden er voor het overige geen wissels verwacht. Onder meer Tobias Lawal, Nikolas Sattlberger en Jarne Steuckers blijven dus aan de bank gekluisterd.

De vermoedelijke 11: Van Crombrugge ; Kongolo, Sadick, Smets, Medina ; Hrosovsky, Heynen, Heymans ; Karetsas, Sor, Oh

Wie is volgens u een betere linksback?

Meest recent

Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

29
29
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

74
74
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

46
46
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

284
284
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

136
136
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

296
296
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

133
133
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

578
578
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

396
396
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

219
219
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

319
319
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

20
20
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

426
426
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

85
85
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

229
229
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

447
447
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

135
135
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

609
609
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

376
376
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

262
262
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

411
411
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

677
677
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

136
136
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

470
470
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

178
178

Meer sportnieuws