Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

287 stemmen
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware overtredingen. Zo werden zowel Max Dean (AA Gent) als Daam Foulon (Antwerp) rechtstreeks naar de kleedkamer gestuurd. De hamvraag nadien was hoelang ze nu precies op de blaren zullen moeten zitten.

Het bondsparket vorderde zowel voor Dean als Foulon bij het voorstel tot minnelijke schikking al meteen een strenge straf, die door hun werkgevers niet werd aanvaard. Nadien kregen zij allebei gelijk van het Discplinair Comité, dat het duo een minder zware straf besloot op te leggen. Dat was echter dan weer niet naar de zin van de bondsprocureur, die in beide zaken in beroep ging.

LEES OOK: Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Domper voor Dean

Vrijdag was het dus tijd om een definitief oordeel te vellen. In het geval van Dean pleitte Ebe Verhaegen dat hij "beloond" werd met een te lichte sanctie. Voor zijn tackle op zich eist het bondsparket al drie speeldagen effectief, terwijl het daar op nog meer onbegrip stuit dat zijn reactie nadien onbestraft blijft. AA Gent had succesvol aangehaald dat het reglement daar niet toe dient.

"Dat zou de deur open zetten naar straffeloosheid", vindt het bondsparket , dat scheidsrechter Wesli De Cremer opriep als getuige om het agressief gedrag van Dean te kaderen en vier speeldagen effectief plus twee voorwaardelijk eiste. Een redenering die de Disciplinaire Raad volgde: de spits zal vier weken op het strafbankje zitten en riskeert nadien nog één wedstrijd met uitstel.

Verdict van Foulon

Vervolgens kwam ook Foulon aan bod. Volgens het Disciplinair Comité was twee speeldagen schorsing overdreven omdat het in hun ogen om een weliswaar brutale, maar niet-intentionele fout ging. Het bondsparket besloot evenwel beroep aan te tekenen omdat de linksachter volgens hen wél met opzet een overtreding maakte, wat ook bevestigd werd door ref Nathan Verboomen.

Voor dergelijke uitsluitingen bedraagt de minimumstraf twee speeldagen effectief, maar in dit geval kwam de bondsprocureur toch van een kale reis thuis. Het eindverdict van de Disciplinaire Raad is namelijk dat Foulon enkel de match van komend weekend tegen La Louvière moet missen. Al zal hij bij een eerstvolgend vergrijp wel zeker nog eens twee wedstrijden aan de kant staan.

Logisch dat Dean strenger gestraft wordt dan Foulon?

Meest recent

'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

26
26
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

64
64
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

35
35
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

148
148
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

175
175
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

46
46
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

40
40
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

116
116
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

119
119
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

44
44
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

351
351
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

270
270
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

259
259
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

337
337
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

105
105
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

62
62
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

404
404
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

257
257
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

81
81
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

496
496
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

141
141
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

781
781
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

318
318

Meer sportnieuws