Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

door
Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

Afgelopen weekend was het Halloween, en dus besloten Max Dean en Daam Foulon om nog eens uit te pakken met een ouderwetse horrortackle. Niet alleen bekochten beiden het met een rode kaart, nu dreigen ze ook nog eens een tijdje op de blaren te moeten zitten.

Speeldag 13 in de Jupiler Pro League bleek geen geluksbrenger voor Dean, die in de nederlaag tegen OH Leuven halfweg tussen de lijnen kwam. Nadat de spits van AA Gent al een strafschop had gemist ging in de blessuretijd het licht volledig uit met een vuile tackle op Mathieu Maertens. Nadien gingen de poppetjes aan het dansen aan Den Dreef.

LEES OOK: Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Gent verdedigt Dean

Het bondsparket besloot dan ook om een zware sanctie te vorderen en maar liefst zes speeldagen schorsing te eisen, waarvan vier effectief. Een stevige opdoffer voor Ivan Leko en de zijnen, want na een lange revalidatie was Dean nog maar net weer fit. Nu dreigt de publiekslieveling dus evenwel al opnieuw een hele poos aan de kant te zullen staan.

Al is het laatste woord daarover nog niet gezegd. Hoewel heel wat analisten de Buffalo's aanmaanden om een voorbeeld te stellen door de straf gewoon te aanvaarden weet Het Nieuwsblad namelijk dat men daar in de Planet Group arena anders over denkt. Tenslotte besloten de Gentenaren om het voorstel tot minnelijke schikking niet te accepteren.

Verdict voor Foulon

Nog volgens de krant gaat ook Antwerp niet akkoord met het verdict voor Foulon, voor wie het bondsparket twee speeldagen effectief plus één match voorwaardelijk vraagt. Beide clubs zullen hun zaak dinsdag bepleiten voor het Disciplinair Comité. Nadien kunnen zowel Antwerp en AA Gent als het bondsparket nog in beroep gaan. Wordt dus vervolgd.

Logisch dat Antwerp & AA Gent verzet aantekenen?

Meest recent

Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

67
67
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

23
23
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

141
141
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

232
232
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

55
55
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

47
47
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

81
81
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

54
54
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

152
152
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

390
390
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

115
115
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

186
186
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

639
639
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

71
71
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

304
304
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

219
219
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1288
1288
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

265
265
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

952
952
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

648
648
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

707
707
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

625
625
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

145
145
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

39
39

Meer sportnieuws