Doku schittert weer bij City, De Ketelaere baalt en viert

door
Doku schittert weer bij City, De Ketelaere baalt en viert

Het was een avond vol spektakel in de Champions League, met verrassingen, sensatie en drama op meerdere velden. Op Jan Breydel viel er veel te beleven, maar ook in de andere duels speelden een paar Belgen een hoofdrol.

LEES OOK: Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Historische zege

Pafos FC pakte eerder deze avond een historische eerste zege in het Europese toernooi dit seizoen door Villarreal met 1-0 te verslaan. Derrick Luckassen, broer van Brian Brobbey, kroonde zich tot matchwinnaar met zijn openingsdoelpunt kort na de rust, zijn eerste Champions League-goal van het seizoen.

Bij Chelsea beleefde Jorrel Hato een gemengde avond tegen Qarabag. De jonge linksback, dit seizoen vaak invaller, startte tegen zijn oude ploeg Ajax, maar een vroege fout leidde tot de 1-1 en later hands zorgde voor een penalty voor Qarabag. Alejandro Garnacho zorgde nog voor de gelijkmaker, waardoor Chelsea niet verder kwam dan 2-2 en kostbare punten verloor. 

Amsterdam toneel van absolute horror

Ajax kreeg opnieuw een harde realitycheck in de Champions League. Tegen Galatasaray moest de ploeg van trainer John Heitinga een hattrick van Victor Osimhen incasseren, waardoor Ajax na vier wedstrijden nog steeds op nul punten staat en een doelsaldo van -13 heeft. 

Doku schittert weer

Bij Inter moest de ploeg van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij tegen Kairat Almaty vol aan de bak. Ondanks een tegengoal van de Kazachen hield Inter stand en wist het uiteindelijk met 2-1 te winnen dankzij doelpunten van Martinez en Augusto, waarmee de Italiaanse grootmacht foutloos blijft in de Champions League.

Eén van de grootste krakers van de avond vond plaats in Manchester, waar Manchester City Borussia Dortmund ontving. Voor Erling Haaland, die vroeger bij Dortmund speelde, werd het een mooie avond. Doku speelde een beslissende rol door een assist te geven op het doelpunt van Haaland. City liet er geen gras over groeien en haalde uiteindelijk met 4-1 fors uit, met doelpunten van Foden (2x), Haaland en Anton.

De Ketelaere mist strafschop

Newcastle United stond tegenover Athletic Bilbao en liet opnieuw een sterke indruk achter. De Engelsen wonnen met 2-0 dankzij doelpunten van Burn en Joelinton. De overwinning verstevigde de positie van Newcastle in het klassement en liet de Solskjaer-aanhangers weer hopen op Europees succes.

Olympique Marseille en Atalanta Bergamo leverden een zenuwslopende wedstrijd. De match bleef lange tijd doelpuntloos, maar een late treffer van Lazar Samardzic in blessuretijd bezorgde Atalanta de volle buit en een 0-1 overwinning. Charles De Ketelaere had een belangrijk moment in de eerste helft, maar miste een strafschop voor Atalanta, waardoor de spanning tot het laatste moment bleef.

Tot slot boekte Bayer Leverkusen in Portugal een belangrijke zege tegen Benfica. Patrick Schick scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd, waardoor Leverkusen op vijf punten kwam en Benfica, ondanks José Mourinho als coach, nog steeds op nul punten blijft staan.

Welke Belgische speler verdient deze week de meeste lof?

Meest recent

Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

24
24
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

29
29
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

252
252
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

24
24
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

31
31
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

21
21
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

55
55
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

25
25
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

134
134
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

53
53
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

41
41
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1116
1116
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

33
33
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

45
45
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

56
56
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

483
483
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

144
144
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

746
746
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

478
478
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

72
72
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

82
82
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

896
896
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

649
649
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

141
141
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

383
383

Meer sportnieuws