KRC Genk bijt de tanden stuk op pittig La Louvière

door
KRC Genk bijt de tanden stuk op pittig La Louvière

KRC Genk boekte een 7 op 9 en speelde een goede Europese match tegen Real Betis. Tegen La Louvière wilden ze de volgende stap zetten met een overwinning. Het werd echter een zeer moeilijke partij in de Cegeka Arena. Het bleef 1-1, alweer een frustrerende avond voor de Limburgers.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

Snelle achterstand voor Genk

Racing Genk begon slecht aan de partij. Er werd niet scherp verdedigd en Liongola tikte binnen. Zeer pover defensief werk van de Limburgers. Fink vloekte stevig en besefte dat het zo een zware partij zou worden.

Genk speelde te slordig en kansen afdwingen hoorde er niet bij in het eerste kwartier. Mirisola kon wel eens de bezoekende doelman aan het werk zetten, maar Genk kon het defensieve blok van La Louvière niet uit verband spelen. Het speelde ook veel te traag.

Heymans toont zijn waarde

Het was een zielloze prestatie, dat zag ook het bestuur van Genk. La Louvière hield makkelijk stand. Heymans, voor het eerst in de basis, kon ook eens voor gevaar zorgen. Dat was een grote kans voor de middenvelder. Dat had altijd op doel moeten zijn. Enkele minuten later deed hij het véél beter, toen hij met een knappe knal de 1-1 scoorde. Al bij al een verdiende gelijkmaker. Genk had 80% balbezit, maar kreeg toch te weinig kansen.

Konden ze dat na de rust omzetten in doelpunten? Niet meteen, want het was La Louvière dat scoorde uit een vrije trap. Alweer pover verdedigd bij de Limburgers, maar zij werden gered door de spelleiding. Het was duidelijk buitenspel. Was Genk nu wel wakker?

Ja, want ze voerden de druk op met enkele hete standjes voor het doel van Peano. La Louvière kwam nog met moeite over de middenlijn. Sor zette de Argentijnse doelman aan het werk. De tijd begon wel te tikken. Kregen we nog een goal te zien?

Fink gooide Oh, Sternberg en Hrosovsky in de strijd. Genk duwde wel, maar grote kansen bij elkaar spelen ging zeer moeizaam. Sadick kreeg nog dé kans, maar de bal ging nog naast. In de 91ste minuut gebeurde het dan toch. Karetsas lepelde de bal op het hoofd van Sadick die de 2-1 in doel kopte. Buitenspel werd echter terecht aangegeven.

Peano wist in minuut 96 met een geweldige save op een schot van Hrosovsky de meubels te redden. Daardoor bleef het 1-1. Genk geraakt maar niet op toerental.

Scoreverloop:

Verdiende Genk meer?

Meest recent

Opmerkelijk: La Louvière-coach excuseert zich bij Fink

Promovendus La Louvière blijft het best aardig doen in de Jupiler Pro League. De verrassende ...

6
6
Penders net geen held, Fofana in tranen, weer domper Openda

Zondagavond kwamen in het buitenland nog enkele Rode Duivels in actie. In de kraker tussen Lyon en ...

14
14
Hubert ziet Union groeien: "Die les hebben we getrokken"

Union kreeg enkele dagen geleden nog een tweede pandoering op rij in de Champions League, want net ...

10
10
Fink doet voorspelling na nieuwe opdoffer Genk

Al voor de derde officiële wedstrijd op rij is KRC Genk zondag blijven steken op een ...

250
250
Wat een week: Belgische Villa-beul alweer de held

Een week geleden was hij voor de modale Belgische voetballiefhebber nog compleet onbekend, maar de ...

19
19
Wéér zelfde pijnpunt Genk: "Moeten oplossing vinden"

Het blijft dit seizoen voor KRC Genk zeer wisselvallig lopen. De Limburgers tankten eerder deze week ...

93
93
Ondanks dwarszittende VAR klopt Union toch STVV

Union heeft zich hersteld van de pandoering tegen Inter in de Champions League met een zege in de ...

68
68
Vandenbroeck: "Daardoor zit ik met een dubbel gevoel"

Zulte Waregem blijft punten bij elkaar sprokkelen. Ze wisten een punt weg te kapen bij Cercle ...

61
61
KRC Genk bijt de tanden stuk op pittig La Louvière

KRC Genk boekte een 7 op 9 en speelde een goede Europese match tegen Real Betis. Tegen La ...

71
71
Van der Bruggen baalt stevig: "Ronduit belachelijk"

Cercle Brugge kent een bijzonder moeizaam seizoen. Tegen Zulte Waregem wisten ze alweer geen zege te ...

113
113
Antwerp vat vol frustratie: "Toch kan dit kantelmoment zijn"

Royal Antwerp FC blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. De Great Old verloor onverdiend ...

114
114
Vermant dolgelukkig: "Voor Club Brugge is het nooit makkelijk"

Romeo Vermant is geen goalgetter pur sang, maar wel iemand die altijd belangrijke goals maakt. Zo ...

106
106
Ruzie na Real-Barça: Courtois en Yamal in de clinch

Real Madrid won vandaag de Spaanse klassieker tegen FC Barcelona met 2-1. Een verdiende zege voor de ...

209
209
Mechele ziet één groot pijnpunt bij Club Brugge

Club Brugge won net als vorige week op een diefje op verplaatsing. Ook deze keer was de 0-1 gevleid. ...

266
266
Real Madrid pakt de scalp van Barcelona na héérlijke Clasico

Dé grootste match in het clubvoetbal stond om 16u15 op het programma in Spanje: Real Madrid ...

82
82
STVV aast op megastunt: “Als we dat doen…”

STVV is aan een zeer goed seizoen bezig. Na een goede zomermercato wist de club een goed elftal ...

58
58
Zulte Waregem met succesje, Beerschot juicht in het slot

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er een aantal matchen op het programma. ...

97
97
Antwerp baalt enorm: "Ik heb geen magisch recept"

Royal Antwerp FC speelde een goede wedstrijd tegen Club Brugge. Ze verdienden altijd een punt en ...

151
151
Club ziet speler uitvallen: "Lijkt een zware blessure"

Club Brugge won met 0-1 op het veld van Royal Antwerp FC, maar dat was niet verdiend. De Great Old ...

245
245
Arsenal deelt Manchester City ferme tik uit

In de Premier League lijkt Liverpool dit seizoen geen titelkandidaat meer te zijn. Het niveau is ...

46
46
PSV maakt statement en laat Feyenoord verweesd achter

Ajax redde het vel van trainer John Heitinga door met 2-3 te winnen van FC Twente en kon zo met ...

62
62
Leko vol lof na demonstratie van AA Gent tegen Standard

AA Gent kende een avond om nooit meer te vergeten. Het 125-jarige bestaan van de club werd danig ...

131
131
KV Mechelen vs Lierse: Rivaliteit bereikt kookpunt

Dinsdagavond trilt Achter De Kazerne op zijn grondvesten. KV Mechelen en Lierse kruisen de degens in ...

314
314
Club wint, Antwerp bloedt: toekomst Wils aan zijden draadje

Club Brugge heeft op de Bosuil een felbevochten overwinning geboekt tegen Antwerp. De West-Vlamingen ...

165
165
Bekersprookje in Lotto Park? Amateurclub stunt op voorhand

Dinsdagavond wordt er geschiedenis geschreven in Ninove. De club uit eerste nationale trekt voor ...

598
598

Meer sportnieuws