Standard is al vele jaren op de dool. Het tijdperk onder Roland Duchâtelet en Bruno Venanzi was geen groot succes, nadien waren er de oplichters van 777 Partners. Pierre François deed alvast een belofte aan de fans van Standard.
Standard zoekt naar een nieuwe eigenaar/investeerder. "Giacomo Angelini is hier duidelijk druk mee bezig. Het doel is om een koper te vinden die de club wil overnemen en die het beste past bij de toekomst. Het gaat er niet langer om terug te keren naar een model zoals dat van 777", legde François uit aan La Capitale.
LEES OOK: 'Groot schandaal: ex-baas Standard riskeert 25 jaar cel'
Standard hoopt op EuropaHij snapt dat de fans snakken naar stabiliteit. "Ik begrijp volledig dat de supporters, na alles wat ze de afgelopen jaren hebben meegemaakt, hierop wachten." Standard moet echter ook op het veld presteren. De club droomt van een Europees ticket.
"Kwalificatie voor de play-offs kan leiden tot een terugkeer naar het Europese toneel. Dit genereert uiteraard extra inkomsten, maar verhoogt ook de waarde van de spelers. Dit is meer dan ooit de sleutel tot een evenwichtige balans. Deze prestaties zullen ook een graadmeter voor het vertrouwen zijn, ook al weten we dat het onmogelijk is om alles in één keer weer op de rails te krijgen", aldus François.
Geen onderdeel van netwerk
Marc Wilmots stelde een kern samen met een goede mix tussen ervaring en spelers waarvoor Standard op termijn geld kan vangen. "We komen uit een seizoen met elf huurlingen, dus we geven niet lukraak geld uit, omdat we een bepaalde budgettaire structuur moeten respecteren."
François geeft aan dat Standard zeker geen club wil worden die onderdeel is van een netwerk aan clubs. "Supporters moeten weten dat Giacomo, Marc en ik drie mensen zijn die Standard nooit op één hoop zullen gooien met verschillende andere clubs, alsof het slechts één club is die opgeofferd kan worden ten gunste van een andere. Ons enige doel is het herstel van het prestige van de club, voor het grotere geluk van de fans."