Standard-Antwerp: ‘tobclubs’ die voor cruciaal seizoen staan

door
Standard-Antwerp: ‘tobclubs’ die voor cruciaal seizoen staan

Standard en Royal Antwerp FC hebben beiden het potentieel om mee te doen voor de prijzen. Maar het beleid was de laatste jaren niet bepaald niet al te best. De twee zijn momenteel middenmoters in de Jupiler Pro League. Dat is op één manier duidelijk.

Standard is al jaren op zoek naar een identiteit. De club kwam in handen van louche figuren en zakte helemaal weg. Een club die zelfs amper nog meedeed voor de top zes. Standard onwaardig.

LEES OOK: Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Nummer 6 en 8 inzake waardes in de JPL

Antwerp pakte wel prijzen (titel en beker), maar deed dit eigenlijk via financiële doping. Paul Gheysens pompte er miljoenen euro’s tegenaan, maar door de problemen bij zijn bedrijft moest Antwerp plots zelfs zijn geld gaan zoeken. Twee jaar geen Europees voetbal is voor een club die drie jaar geleden nog op weg leek om dé uitdager te worden van Club Brugge een blamage. Niet meer of niet minder.

Anno 2025 zijn Standard en Antwerp clubs met een enorm potentieel, maar zijn ze geen top vier in België. Dat zien we ook aan de spelerskernen. Antwerp heeft volgens Transfermarkt een totale marktwaarde van 50,4 miljoen euro, Standard tikt af op 41,5 miljoen euro. Daarmee staan ze respectievelijk 6de en 8ste in België. Samen hebben ze zelfs minder waarde dan Anderlecht (97,4 miljoen euro), KRC Genk (144,9 miljoen euro) en Club Brugge (194,4 miljoen euro). Pijnlijk voor clubs met die allure.

Sportief nummer 12 tegen nummer 13

Antwerp verkocht afgelopen zomer stevig. Wie kunnen zij binnen pakweg een jaar voor meer dan 10 miljoen euro verkopen? We zien eigenlijk niemand… Zeno Van den Bosch eventueel, maar hij is einde contract in 2026. Dat is toch een dossier dat Antwerp heel wat zorgen oplevert. De duurste speler uit de kern die mogelijk 0 euro gaat opleveren… Vincent Janssen is ook einde contract en is met zijn 6 miljoen euro de tweede duurste. Neen, volgende zomer gaat de kassa niet flink gevuld worden. Dat is een groot probleem voor de club en Antwerp moét een Europees ticket halen.

Standard verkocht al jaren geen spelers meer voor meer dan 10 miljoen euro. Zij deden echter een goede zaak door Matthieu Epolo voor 4 jaar vast te leggen. Hij is 4 miljoen euro waard. Ook iemand als Marlon Fossey (5 miljoen euro, contract tot 2027) kan wat geld opleveren. Standard-Antwerp is de nummer 12 tegen de nummer 13. Dat is beneden hun potentieel. Meer dan ooit hunkeren de twee ploegen naar een Europees ticket. Voor het sportieve imago én de financiën. Een cruciaal seizoen voor de ontwikkeling van beide clubs.

Wie gaat een Europees ticket pakken?

Meest recent

Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

180
180
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

257
257
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

49
49
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

321
321
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

42
42
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

189
189
Beerschot zorgt voor primeur in CPL na intense topper

Na een spannende topper heeft Beerschot voor een primeur gezorgd. De Ratten hielden SK Beveren in ...

160
160
'Zweden verrast vriend en vijand met nieuwe bondscoach'

Vorige week wist Engeland zich als eerste Europese land te plaatsen voor het WK van volgende zomer. ...

38
38
'Genk verliest man in vorm maar krijgt ook goed nieuws'

KRC Genk kende een zeer lastig seizoensbegin, maar pakte in de laatste competitiewedstrijden voor de ...

158
158
Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

De komende weken zal Nicky Hayen knopen moeten doorhakken bij Club Brugge. Dat zal onder meer moeten ...

107
107
Grote veranderingen bij Union? Hubert schept duidelijkheid

Union neemt zaterdag een nieuwe start. Niet omdat het hun eerste wedstrijd na de interlandbreak is, ...

61
61
'Knaltransfer in de maak: Onyedika kent voorwaarde'

Het lijkt in de komende mercato's voor Club Brugge weer een helse klus te worden om een uittocht te ...

137
137
De Mil waarschuwt Charleroi na mislukte flirt met Union

Komend weekend staan er enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Op ...

134
134
Hasi voorspelt nu al: "Kan eerste spits worden bij RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag op Stayen tegen STVV. Dat belooft een zware dobber te worden voor de ...

265
265
KV Mechelen overweegt toptransfer: terugkeer cultheld?

Bij KV Mechelen gaan ze misschien nog een aanwinst voorstellen. Trainer Frederik Vanderbiest was op ...

166
166
Fink zet puntjes op de i: "Anders kan je beter zwijgen"

Bij KRC Genk moesten ze vorig week nog een officiële boodschap meedelen omtrent een onjuist ...

220
220
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om een nieuwe structuur op poten te ...

119
119
Opvolger Mignolet? Club Brugge legt jonge doelman vast

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, waar Nordin Jackers vervolgens ...

166
166
'Schokeffect bij Anderlecht: killer in de box op komst'

Anderlecht wil in januari knallen met een pure afwerker: geen Dolberg-kopie, wel een diepte- en ...

322
322
Pro League bibbert: DAZN dreigt met drastische stappen

De soap omtrent de mediarechten blijft de gemoederen beroeren. Zo geraakte vrijdag bekend dat de Pro ...

348
348
Club Brugge fel gehavend: volgende sterkhouder valt uit

Club Brugge geeft zaterdag in Leuven het startschot voor een razend drukke periode, waarin de ...

582
582
VTM deelt opvallende waarschuwing uit aan Marc Coucke

Marc Coucke kreeg gisteren een onverwachte publieke vermaning van… VTM zelf. De ...

177
177
Mannaert negeert Hasi: Anderlecht op ramkoers met KBVB

RSC Anderlecht hervat de competitie na de interlandbreak met een verplaatsing naar STVV. Ook op het ...

375
375
Garcia verrast bij Rode Duivels: Tielemans én Vanaken out?

Mathematisch kan het nog mislopen, maar behoudens een mirakel gaan de Rode Duivels volgende zomer ...

536
536
DAZN voert druk op: Pro League vreest rampscenario

Terwijl de discussie rond het competitieformat weer oplaait blijft ook het televisiecontract het ...

621
621

Meer sportnieuws