Genk broedt op 'nieuwe Tolu': "Mijn moment zal komen"

door
Genk broedt op 'nieuwe Tolu':

Het is voor Genk tot dusver een zeer wisselvallig seizoen geweest. De Limburgers presteerden met ups en downs en dat had uiteraard ook te maken met een woelige transferzomer. Zeker het einde van de mercato bleek hectisch.

Daarin bewoog er plots zeer veel rond de spitsen. Tolu Arokodare werd voor een recordbedrag verkocht aan Wolves, terwijl Oh op de valreep nog een megatransfer naar Stuttgart zag afspringen. Intussen had Genk wel al twee nieuwe spitsen gehaald.

LEES OOK: El Ouahdi brengt Genk boodschap over terugkeer

Bibout moet Tolu opvolgen

Met de komst van Jusef Erabi had het immers al geanticipeerd op het vertrek van Oh. Daarnaast streek er met Aaron Bibout nog een ruwe diamant neer. De 21-jarige Kameroener had enkel nog maar ervaring opgedaan bij de B-ploeg van LA Galaxy en in de Zweedse tweede klasse.

Hij wordt voorlopig in alle stilte klaargestoomd om op termijn Tolu op te volgen. "Ik begrijp de vergelijking", zegt Bibout daarover in Het Belang van Limburg. "Ik ben groot (1,93 m), kan een bal bijhouden en weet het doel staan. Maar ik heb nog werkpunten. Mijn afwerking kan beter, mijn kopspel ook. Met discipline en hard werken kan ik elke dag groeien."

Eerst Jong Genk, dan A-ploeg

Bibout heeft nog tijd om te groeien, want Genk schotelde hem een contract tot 2029 voor. Voorlopig mag hij zich vooral tonen bij Jong Genk. Daar is hij met vier goals in zeven wedstrijden ook zeer aardig uit de startblokken geschoten.

"Ik raak stilaan helemaal aangepast", aldus de spits. "De wedstrijden bij Jong Genk helpen me om ritme op te doen. Ik weet dat mijn moment zal komen. Ik wil niet alleen scoren en belangrijk zijn voor Jong Genk, maar op termijn ook voor het eerste elftal."

Moet Bibout snel zijn kans krijgen in het eerste elftal?

Meest recent

Staelens: "Hij is altijd onderschat geweest in België"

Belgische trainers lijken in de lift te zitten. Sébastien Pocognoli en Vincent Kompany zijn ...

11
11
El Ouahdi brengt Genk boodschap over terugkeer

KRC Genk kreeg voor de interlandbreak enkele fikse tikken te verwerken. Het leed in de Europa League ...

16
16
Zeer zorgwekkende cijfers voor aanwinsten Anderlecht

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een korte onderbreking weer op gang. Anderlecht ...

70
70
PSV gelooft in jonge Belg en deelt nieuw contract uit

PSV liet afgelopen zomer met Johan Bakayoko en Kjell Peersman twee Belgen definitief vertrekken, ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw transferrecord Club, toptransfer Lewandowski'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
Anderlecht jubelt: talenten verbazen op WK U20

Gisterenavond werden de halve finales van het WK U20 afgerond. Marokko nam het op tegen Frankrijk en ...

154
154
Frank Raes keert terug op manier die niemand zag aankomen

Frank Raes is dezer dagen niet al teveel meer te zien op televisie. Het VRT-boegbeeld ging enkele ...

66
66
KRC Genk houdt hart vast: El Ouahdi komt met boodschap

Zakaria El Ouahdi was als een sneltrein aan het seizoen begonnen. De Marokkaanse rechtsback werd ...

191
191
Courtois gooit olie op het vuur: relletje escaleert

Thibaut Courtois speelt bij Real Madrid met heel wat sterren samen. De meeste spelers in de selectie ...

95
95
Geraerts doet boekje open over trainerswals bij Union

Bij Union dachten ze eindelijk verlost te zijn van hun trainersvloek toen Sébastien Pocognoli ...

106
106
'Transferblunder afgestraft: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Er is de laatste tijd al heel wat gezegd en geschreven over de transferzomer van Anderlecht. Daarbij ...

143
143
Volgende ex-jeugdinternational keert België de rug toe

De Rode Duivels zetten deze week een grote stap richting het WK door te gaan winnen in Wales. ...

76
76
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe Onyedika'

Club Brugge zal in de komende mercato's ongetwijfeld weer afscheid moeten nemen van enkele ...

289
289
Genk broedt op 'nieuwe Tolu': "Mijn moment zal komen"

Het is voor Genk tot dusver een zeer wisselvallig seizoen geweest. De Limburgers presteerden met ups ...

141
141
'Lukaku gaat hard en prikt precieze datum rentree'

De voorbije dagen was Romelu Lukaku uiteraard in diepe rouw na het overlijden van zijn vader Roger. ...

93
93
Euvard slijpt de messen: "Als we de beloftes willen waarmaken..."

Vincent Euvrard kon tot op heden niet echt betere resultaten neerleggen. De trainer kreeg al de ...

71
71
Broos over Rode Duivels: "Pfff, doe mij dat niet aan!"

Hugo Broos wist zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK 2026. De ervaren trainer heeft zo ...

128
128
Patrick Kluivert krijgt de bons na missen van het WK

De WK-kwalificaties zijn volop bezig en ondertussen zijn al heel wat landen zeker van het WK 2026. ...

102
102
Erik Van Looy schokt Vlaanderen met afscheid: "Anderlecht..."

Na 22 seizoenen gooit Erik Van Looy het roer om in ‘De Slimste Mens ter Wereld’ — ...

120
120
Verenigde Staten zet alles op alles voor RSCA-speler

De afgelopen dagen verloren de Belgen toch wel wat talenten aan andere landen. Komt daar een derde ...

184
184
'Nederland verstomt: Eredivisie-reus voor Vanaken lonkt'

Hans Vanaken (33) blijft België en omstreken verbazen: sterk bij de Rode Duivels, een goal ...

726
726
'JPL-clubs willen absolute parel naar België halen'

De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie pur sang. De Belgische eersteklassers speuren dan ...

102
102
Boeckx geeft Anderlecht raad: "Wie weet zelfs de titel"

Bij RSC Anderlecht was het tot dusver amper rustig. De Europese vernedering, het vertrek van Wouter ...

403
403
'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

De voorbije maanden heeft het regelmatig gestormd binnen de Pro League. Er waren zeer moeizame ...

308
308
Stijnen oordeelt: "Hij moet meer spelen bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels gaan naar het WK van komende zomer. Dat lijkt vast te staan. De Belgen stonden er op ...

245
245

Meer sportnieuws