‘Chelsea choqueert: Lavia krijgt een dreun die nazindert’

door
‘Chelsea choqueert: Lavia krijgt een dreun die nazindert’

Lavia’s wereld stort in: zo voelt het voor de middenvelder die nog altijd alles te bewijzen heeft. Chelsea betaalde fors voor de jonge Belg, maar zijn minutenteller hinkt achterop en de geruchten rond een extra ‘6’ in januari draaien op volle toeren. Dat zet een meedogenloze klok op Lavia: nu snel ritme stapelen of de markt beslist in zijn plaats.

LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Duurste minuut: fluwelen handschoen rond Lavia

Roméo Lavia (21) is op dit moment misschien wel de duurste minuut in Londen. In augustus 2023 telde Chelsea rond de 58 miljoen pond neer en kreeg—tot nu toe—geen speler die je elke week als eerste op het formulier zet, maar een project dat met fluwelen handschoentjes wordt aangepakt.

De feiten zijn hard en simpel. Amper 19 gespeelde duels, ongeveer 880 minuten, en 59 gemiste duels. Dit seizoen, tot en met 8 oktober: twee invalbeurten in de Premier League, samen 46 minuten. Maar het ziet er stilaan beter uit voor de Belgische middenvelder. ““Roméo is klaar om te spelen… we managen hem zorgvuldig”, zei coach Enzo Maresca vorige week.

Het probleem voor Lavia is dat het middenveld van Chelsea reeds gebouwd is en dat het plaatje tactisch bovendien beter klopt dan vorig seizoen. Reece James schuift regelmatig naar binnen naast Moises Caicedo in de opbouw; Enzo Fernandez speelt hoger.

Keiharde teller: ritme-achterstand en Wharton-druk

De ruwe werkelijkheid in oktober: Lavia speelde 46 Premier League-minuten dit seizoen — 11’ tegen Brighton en 35’ tegen Liverpool. Moisés Caicedo staat op 630 minuten, Enzo Fernández op 619. Dat verschil is geen waardeoordeel, het is simpelweg een belastings- en ritme-achterstand. Met andere woorden: het probleem is fitheid, niet kwaliteit.

Het gerucht gaat dat Chelsea in januari zelfs een extra middenvelder zou overwegen, Adam Wharton van Crystal Palace is in beeld, mede ingegeven door Lavia’s blessureverleden. Of Wharton nu plan A of B is, doet er minder toe; het signaal is glashelder.

Zodra de medische onzekerheid van Lavia aanhoudt, gaat de club proactief op zoek naar een back-up op de zes. Dat creëert een enorme tijdsdruk voor Lavia: fit raken is zijn grote prioriteit, anders haalt de markt hem ongenadig in.

Januari D-day: minuten stapelen of koopt Chelsea zekerheid?

Combineer de drie lijnen en je begrijpt de maand januari. Lavia is voor Chelsea een dure én kwetsbare asset: 58 miljoen pond voor amper 19 Premier League-duels in zijn derde seizoen. Transfergeruchten als Wharton vergroten de externe druk; de interne druk komt van binnen de club, de sportieve druk is de lage minutenteller.

Voor Lavia is het simpel: als hij in de komende weken consequent 20–30–45 minuten kan opbouwen, verplaatst hij de discussie van een extra middenvelder te halen, naar hoe de hiërachie wordt herverdeeld. Blijft de minutenteller steken, dan dwingt de markt Chelsea om betrouwbaarheid te kopen — zelfs al gelóóf je honderd procent in zijn kwaliteiten.

Wat moet Chelsea nu met Lavia doen?

Meest recent

STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

8
8
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

395
395
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

38
38
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

59
59
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

183
183
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

120
120
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

536
536
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

47
47
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

42
42
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

39
39
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

290
290
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

152
152
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

397
397
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

216
216
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

227
227
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

69
69
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

304
304
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

308
308
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

346
346
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

90
90
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

470
470
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

449
449
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

503
503
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

233
233
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

119
119

Meer sportnieuws