‘Paars-wit in shock: Anderlecht botst met sterspeler’

793
‘Paars-wit in shock: Anderlecht botst met sterspeler’

Paars-wit davert: bij Anderlecht botst de sportieve nood met het droomscenario van hun jongste ster. Nathan De Cat (17) wil naar het WK U17, terwijl de club hem net in een cruciale maand nodig heeft en hem liever niet ziet vertrekken. Wat weegt zwaarder—wereldtoernooi of punten pakken in toppers?

LEES OOK: Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Botsing onvermijdelijk: RSCA leunt op een 17-jarige ‘6’

Anderlecht zit met een luxeprobleem dat eruitziet als een nachtmerrie: hun beste speler is zeventien. In Brussel is Nathan De Cat (17) op korte tijd van revelatie naar sterspeler uitgegroeid. De Cat is uitzonderlijk in defensief werk: hij is absolute top qua verdedigende duels per 90, meer dan 5 intercepties en dubbel-cijfer-recuperaties.

Dat is het DNA van een “6” die de ruimtes afsluit en tweede ballen opeist. Zijn lange passing (gemiddeld 7 per match) past perfect bij de moderne, verticale omschakeling. Zijn volume is buitenaards voor zijn leeftijd. Anderzijds moet hij nog efficiënter worden in de defensieve en luchtduels. Dat is geen alarm: zijn lichaam en de timing zijn nog volop in ontwikkeling.

“Hij lijkt de blauwdruk van de speler die Anderlecht vandaag wil vormen: technisch, slim en onverstoorbaar”, aldus Het Laatste Nieuws.

WK-maand vs toppers: wie geeft toe in het Lotto Park?

Tussen 3 en 27 november staat in Qatar het WK voor U17 op het programma. De Belgische voetbalbond rekent erop dat De Cat meegaat. Anderlecht bekijkt de situatie nog, maar de tiener is ondertussen uitgegroeid tot een onmisbare pion bij paars-wit.

Het Laatste Nieuws weet dat Anderlecht liever niet ziet vertrekken, vooral door de fysieke belasting, terwijl De Cat er graag bij wil zijn op het toernooi. Het WK U17 vindt plaats van 3 tot en met 27 november. De Cat zou op die manier de wedstrijden tegen KV Mechelen (1 november), Club Brugge (9 november), eventueel ook nog La Louvière (23 november) en Union SG (30 november), missen.

Anderlecht zou De Cat twee minstens twee tot maximum vier matchen missen. Dat doet pijn. Maar wie zichzelf een topclub noemt, moet een plan B hebben dat verder reikt dan rekenen op een zeventienjarige. Bovendien: Anderlecht haalde vorige zomer ook nog Llansana, Hatenboer en Saliba voor het centrale middenveld.

Korte pijn, lange winst? De tiener als investering

De Cat zou niet enkel één maand weg zijn, hij komt ook terug met meer ervaring in de benen. Dat betaalt zich na nieuwjaar terug—op het veld én bij de volgende contractonderhandelingen. Dat wordt de brandstof voor zijn volgende stap in het Lotto Park.

Anderlecht profileert zich als de club van Neerpede, van deuren openzetten voor talent. Wie “opleiden” predikt, moet soms selectief verliezen om later meer te winnen. Een jeugd-WK geeft precies die prikkels die je in de JPL niet kunt nabootsen: toernooiritme, andere spelstijlen, leiderschap tussen leeftijdsgenoten.

“Ik vind dat Nathan ook nog eens met jongens van zijn eigen leeftijd moet voetballen om te voelen hoe goed hij wel is”, zei Wesley Sonck op Sporza. “Als je Anderlecht zijnde een 17-jarige zou tegenhouden om naar een toernooi te gaan, dan scheelt er iets. Het zou toch niet mogen dat je zonder De Cat geen kans meer maakt?”

Mag RSCA ‘nee’ zeggen?

Clubs zijn niet verplicht om U17-spelers af te staan. De internationale kalender legt clubs alleen een plicht op voor A-internationals in interlandperiodes en eindtoernooien. Het is dus een keuze van Anderlecht om hem te laten gaan. Maar De Cat zelf wil dit. En dat is cruciaal. Kansen zijn schaars om te spelen op het WK U17.

De sleutel ligt bij Anderlecht. Als RSCA “nee” zegt, blijft Nathan De Cat in Brussel en kan hij gewoon spelen tegen KV Mechelen, Club Brugge en wat erna nog komt.

Wat moet Anderlecht doen in november?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

16
16
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

24
24
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

37
37
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

373
373
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

63
63
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

71
71
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

22
22
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

276
276
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

328
328
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

286
286
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

252
252
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

312
312
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

105
105
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

124
124
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

193
193
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

194
194
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1169
1169
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95

Meer sportnieuws