'Hasi baalt: Anderlecht geeft stevige transferboodschap'

door
'Hasi baalt: Anderlecht geeft stevige transferboodschap'

RSC Anderlecht heeft een heel ruime kern, maar er is een groot onevenwicht in de selectie. Vooral op aanvallend vlak. Trainer Besnik Hasi kreeg volgens La Dernière Heure al een zeer duidelijk signaal voor de wintermercato.

Tim Borguet en Olivier Renard kenden geen geslaagde mercato. Zo wisten ze geen ervaren centrale verdediger, geen creatieve en snelle rechterwinger en geen vervanger voor Kasper Dolberg te halen. Gelukkig brak Marco Kana verrassend terug door, maar aanvallend zijn er veel problemen. 

LEES OOK: Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Aanvallende versterking nodig

RSCA heeft een manifest gebrek aan scorend vermogen en hoopt dat Adriano Bertaccini, de enige echte goalgetter in de kern, snel weer fit is. Mihajlo Cvetkovic scoorde dan wel, maar ondanks alle overdreven reacties is het duidelijk dat de jonge Serviër nog niet klaar is voor de basis.

Luis Vazquez weegt te licht, maar de Argentijn is nodig bij RSCA. Ook op stilstaande fases, want Anderlecht heeft geen ‘grote’ ploeg. Dat bleek tegen Standard, waar ze afzagen bij stilstaande fases. Hasi zou in januari maar al te graag versterking willen. 

Eerst spelers verkopen

Een centrumspits is daarbij dé prioriteit, maar volgens de Waalse krant is dat niet aan de orde. Financieel is daar momenteel geen ruimte voor. Dat komt omdat Borguet en Renard de financiële doelen niet hebben gehaald. Er werd aangehaald dat RSCA 15 miljoen euro plus een Europese groepsfase moest halen. Dat zou in totaal minstens 25 miljoen euro in het laatje hebben gebracht. De teller staat nu op ongeveer 21 miljoen euro, de overige 15 miljoen euro van Jan-Carlo Simic komt pas volgende zomer binnen.

Hasi moet dus hopen dat Renard en Borguet in januari wat spelers kunnen verkopen om zo misschien alsnog ruimte vrij te maken. Het is duidelijk dat dit RSCA aanvallend versterking nodig heeft als het top drie wil halen na 40 speeldagen.

Moet RSCA een spits halen in januari?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

29
29
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

41
41
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

31
31
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

147
147
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

95
95
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

116
116
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

93
93
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

110
110
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

112
112
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

48
48
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

43
43
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

64
64
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

445
445
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

124
124
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

124
124
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

191
191
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

36
36
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

266
266
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

59
59
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

256
256
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

99
99
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

55
55
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

71
71

Meer sportnieuws