Renard en Borguet aan zet: "Er komen snel aanbiedingen"

door
Renard en Borguet aan zet:

Bij RSC Anderlecht wisten ze tegen Standard, na AA Gent, hun tweede topduel van het seizoen te winnen. Het was geen goede match, maar Mihajlo Cvetkovic maakte het verschil. Nathan De Cat was echter de beste speler op het veld. De Waalse analist Alexandre Teklak kwam met een opvallende analyse.

De Cat is bezig aan het seizoen van de doorbraak. De 17-jarige middenvelder is oustanding op de positie van verdedigende middenvelder. Hij maakte indruk tegen Standard, door voor rust te zorgen in de ploeg. Een voetballer met het DNA van RSCA. Voetbal over de grond, goed positiespel, technisch uitmuntend plus dat koppelen aan de fysieke noden van het moderne voetbal.

LEES OOK: De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

De Cat laten bijtekenen

Teklak was lovend. "Ik zou het woord 'volwassenheid' niet gebruiken, want hij moet zich nog ontwikkelen, maar De Cats zelfvertrouwen maakt indruk op me. Hij is overtuigd van zijn spel, weet dat hij kwaliteiten heeft... Hij heeft de aanleg om een ​​moderne middenvelder te worden", klinkt het.

De Cat ligt nog minder dan twee jaar onder contract. RSCA zit echter met een probleem, want spelers onder de 18 jaar kunnen niet langer tekenen dan drie jaar. De Cat wordt pas in juli 2026 achttien jaar. Teklak is van mening dat Olivier Renard en Tim Borguet zijn contract moeten openbreken. Hij oppert om een scenario zoals met Mario Stroeykens en Yari Verschaeren te vermijden. Er zullen volgens Teklak snel aanbiedingen komen voor De Cat, waarvoor gisteren al een scout van een buitenlande club in de tribune zat.

Problemen op komst?

Dat valt af te wachten. Daarin kreeg Jesper Fredberg de volle laag, omdat beiden in 2026 einde contract zijn. Al lagen de twee in de zomer van 2024 nog twee jaar onder contract, maar toen al kreeg Fredberg amper nog zeggenschap binnen de club. In oktober 2024 werd de Deen ontslagen (die voordien de contracten van Verschaeren en Stroeykens al eens openbrak) en Renard kwam naar Brussel. Die moest zich dus inwerken in de club, ook Borguet kreeg pas laat een functie als CEO Sports.

Anderlecht schoot daar, door het sportieve wanbeleid van Vandenhaute, zichzelf toch vooral in de voet door véél tijd te verliezen. Bovendien waren er bij de spelers ook twijfels over de volgende koerswijziging. Net op dit moment is dit wéér aan de gang in Brussel. De toekomst van Renard en Borguet in hun huidige functies is onzeker, Vandenhaute verdween al. Het is misschien aan Coucke om het dossier De Cat daarom in handen te nemen en een goed toekomstplan voor te stellen...? 

Zal De Cat dit seizoen nog bijtekenen?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

151
151
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

147
147
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

176
176
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

186
186
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

215
215
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

53
53
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

250
250
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

223
223
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

243
243
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

166
166
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

332
332
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

138
138
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

105
105
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

158
158
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

285
285
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

538
538
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

528
528
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

310
310
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

259
259
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

76
76
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

209
209
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

563
563
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

232
232
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

160
160

Meer sportnieuws