D-day in Challenger Pro League: drie clubs in de running

door
D-day in Challenger Pro League: drie clubs in de running

In de Challenger Pro League is het D-Day. KV Kotrijk en SK Beveren werken er dé topper van deze speeldag af. KVK-trainer Michiel Jonckheere blikte via de clubkanalen alvast vooruit naar het treffen tussen de twee topclubs in de Belgische tweede klasse.

LEES OOK: Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Kortrijk - Beveren

Beveren is de leider met een 24 op 24, KV Kortrijk speelde een 22 op 24 bij elkaar. “Het is mooi dat de beide ploegen samen in die positie staan en nu elkaar ontmoeten. Het zijn twee ploegen die ambitie hebben om over te gaan en twee ploegen met een serieuze achterban. Ik verwacht een duel op het scherp van de snee”, aldus Jonckheere via de clubkanalen.

"Was het niet dat Beveren 24 op 24 heeft of iedereen zou opkijken naar onze prestatie, naar de 22 op 24 die wij hebben. Daarom is het belangrijk dat we zondag winnen: als we dat doen, komen we 1 punt voor, als we verliezen, staan we toch wel 5 punten achter. En er is ook nog Beerschot dat een goede reeks heeft neergezet. Ik had liever gehad dat we maar met twee ploegen ver voorop stonden”, ging hij verder.

Bij KVK staat alles in het teken van promotie. “Ik kom van een ploeg (Club Brugge) met een cultuur waarin elke wedstrijd moet gewonnen worden. Die cultuur probeer ik er hier ook in te krijgen. We moeten ambitieus zijn. We moeten geen stress hebben omdat het een topmatch is. En ik wil absoluut winnen. Op vandaag kan ik zeggen dat ik een gelijkspel onvoldoende zou vinden."

Promotie naar de Jupiler Pro League

Tot slot sprak hij ook nog over de tegenstander. “Beveren is uiteraard een goede ploeg. Het kreeg nog maar twee goals binnen en gaf nog bijna geen kansen weg."

"Ze spelen dus vanuit een goede organisatie met goede spelers als Margharita en Abrahams, met een Brüls die moeilijk te verdedigen is en die we van dichtbij moeten volgen, met een spits als Mertens die levensgevaarlijk is in de box en best wel 15 of 20 goals kan scoren dit seizoen. Ze hebben heel veel kwaliteit maar ik ga van onze eigen sterkte uit. Wij hebben een sterk team en wij zullen ons aan niemand aanpassen.”

Wat zal het worden?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

112
112
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

127
127
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

30
30
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

142
142
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

217
217
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

265
265
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

534
534
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

104
104
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

479
479
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

557
557
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

175
175
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

67
67
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

89
89
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

247
247
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

687
687
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

197
197
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

313
313
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

154
154
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

46
46
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

126
126

Meer sportnieuws