Senne Lammens maakte afgelopen zomertransferperiode de knaltransfer naar Manchester United. Royal Antwerp FC ontving 20 miljoen euro voor de doelman en de Rode Duivel ging naar The Red Devils. Daar gaat het echter van kwaad naar erger nog voor hij speelminuten heeft gemaakt.
Man Utd verkeert al een tijdje in diepe crisis en ook de start van het nieuwe seizoen is desastreus te noemen. Coach Ruben Amorim ligt direct zwaar onder vuur en in doel blijft Lammens tweede viool spelen ondanks een blunderende concurrent met Altay Bayindir.
LEES OOK: 'Amorim grijpt keihard in: kans voor Lammens?'
Nu al afgeschotenLammens wordt nog voor hij minuten heeft gemaakt volledig afschoten bij Man Utd. De clubiconen vinden dat de 23-jarige goalie nog niet klaar is om de nummer 1 onder de lat te worden. “Die topstatistieken van Lammens? Dat was bij Antwerp, het nummer vijf in België. Statistieken zeggen niet alles. Hoe reageert hij na een fout? En hoe gaat hij om met de ongeëvenaarde druk van Man United?”, citeert Het Laatste Nieuws Peter Schmeichel.
Ook Paul Scholes was snoeihard voor Lammens. Volgens de voormalige middenvelder moest United voor een grote naam zoals Emiliano Martínez (33) of Gianluigi Donnarumma (26) gaan. “Het was duidelijk dat Man United een topkeeper nodig had, maar die is niet gehaald. Dat ze Donnarumma niet hebben gepakt, is een criminele daad”, aldus Scholes.
Niet snel kansen
Ondanks de concurrentie blundert verwachten de Engelse media niet snel een kans voor Lammens. ‘In Engeland verwachten ze echter niet dat hij Lammens snel zal zetten. Omdat Amorim al weken achter Bayindir blijft staan. En omdat, zo klinkt het bij Engelse bronnen, Amorim niet de grootste voorstander zou geweest zijn van de transfer van Lammens. Liever had hij Emiliano Martínez gehaald. Het bestuur ging echter voor (het potentieel van) Lammens.’