Drie transferdossiers zetten Standard compleet op stelten

door
Drie transferdossiers zetten Standard compleet op stelten

Standard haalde heel wat nieuwe spelers in de zomer. De club ging daarbij vooral te werk via connecties en minder via doorgedreven scouting. Knack kwam in zijn competitiespecial met enkele opvallende geluiden naar buiten over de mercato van de Rouches.

Standard haalde Josué Homawoo transfervrij weg bij het Roemeense FC Dinamo. Dat was geen toeval, want Mircea Rednic kende hem maar al te goed. Bij de transfer vielen een aantal zaken toch op.

LEES OOK: Kassa Standard rinkelt: Epolo open over knaltransfer

Homawoo en Nielsen

Rednic kreeg in Roemenië al de nodige kritiek, omdat zijn dochter spelersmakelaar is. Er werd regelmatig samengewerkt tussen de twee, wat natuurlijk zowieso vreemd is inzake belangenvermenging. Rednic maakte de transfer van Homawoo in Roemenië al bekend vooral het officieel werd meegedeeld.

Iets wat voor vreemde blikken zorgde in Roemenië en zeker de bedragen die circuleren. De speler zou maar liefst 800.000 euro per jaar verdienen, wat een enorm loon is voor een club als Standard. De speler stond niet erg hoog aangeschreven in Roemenië. 

Er werden ook vragen gesteld over de transfer van Casper Nielsen. Die kreeg als dertiger een contract van drie seizoenen en dat aan zeer mooie financiële voorwaarden. Dat verraste zelfs de entourage van Nielsen, die snel hapte. 

Dossier van Euvrard

En dan is er nog het trainersdossier. Wilmots had dolgraag Karel Geraerts aangetrokken, maar dat lukte niet. Hij kwam nadien met Rednic, wat een complete flop was. Bij de aanstelling van Vincent Euvrard had Wilmots volgens Knack heel wat minder inspraak.

De Belgische coach werd vooral door vertrouwelingen van CEO Giacomo Angelini ingefluisterd. En zo blijkt Standard toch vooral op bepaalde netwerken te vertrouwen en niet zozeer op doorgedreven screening en scouting.

Pakte Standard het goed aan afgelopen zomer?

Meest recent

Fans viseren Fink: coach reageert op fluitconcert

De positie van Thorsten Fink blijft een item, zeker na de 0-1-nederlaag tegen een matige ...

32
32
Miangue verrast compleet met buitenlandse uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De transfervrij Belgische verdediger trekt richting ...

13
13
'Invloed Louwagie énorm: dit deed hij deze zomer bij Gent’

Michel Louwagie kreeg in de voorbereiding weer zeggenschap bij AA Gent. Zijn inbreng in het ...

72
72
Rampscenario: verdwijnt Club Brugge helemaal uit zicht?

Club Brugge is de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot de nummer één van België. ...

279
279
Karl Vannieuwkerke raakt fans diep met onverwacht nieuws

Karl Vannieuwkerke was de laatste weken wederom druk in de weer. Dat had uiteraard alles te maken ...

48
48
'Stunt van formaat: Conceiçao en Cannavaro met nieuwe job'

Sergio Conceiçao was de afgelopen maanden een vrije trainer. Zijn naam werd bij heel wat ...

11
11
AA Gent, Antwerp én KRC Genk met unieke samenwerking

KRC Genk, KAA Gent en Royal Antwerp FC slaan de handen in elkaar samen met partner en brouwer ...

57
57
Laatste kans voor Fink? Genk haalt T1 shortlist boven

Fink leek zijn vel te redden met 6 op 6, tot Ferencváros gisteravond roet in het eten gooide. ...

439
439
Drie transferdossiers zetten Standard compleet op stelten

Standard haalde heel wat nieuwe spelers in de zomer. De club ging daarbij vooral te werk via ...

126
126
Genk in crisis: Van Crombrugge en Smets slaan alarm

Bij KRC Genk blijft het rommelen. Na een makke prestatie tegen Ferencvaros zal er in de ...

149
149
'RSCA schakelt door: eerste structuurverandering een feit'

Er staat de komende weken en maanden wellicht het een en ander te gebeuren bij RSC Anderlecht. ...

259
259
KRC Genk kent verdict over blessure El Ouahdi

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

156
156
‘Bliksemvertrek Vanaken zet Club Brugge op stelten’

Hans Vanaken is een van de beste middenvelders ooit van Club Brugge. Hij speelt ondertussen al tien ...

833
833
Genk vreest voor El Ouahdi: aangeslagen Heynen reageert

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

181
181
UEL/UECL: Dubbele dreun Nederland, pijnlijke avond voor Sels

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

75
75
Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd

KRC Genk heeft donderdagavond andermaal een stevige tik geïncasseerd. In de League Phase van de ...

258
258
'Ophef bij Club Brugge: ook bestuur moet ingrijpen'

Club Brugge staat zondagavond voor de Jupiler Pro League-clash tegen landskampioen. Maar de aanloop ...

433
433
'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

156
156
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

317
317
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

171
171
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

540
540
UEL/UECL: Nederlandse stunt, Meunier en co winnen topper

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

66
66
"Hij werd écht geduwd" - Union bestolen in Champions League?

Het is Union SG niet gelukt om voor de tweede speeldag op rij te stunten in de Champions League. De ...

137
137
'Nieuwe miljoenendeal Club: grootmacht in tribunes'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een rist sterkhouders, maar ...

222
222
Genk-Ferencvaros: Fink kiest vier wissels in basiself

De Europese week was voorlopig geen succes voor de Belgische clubs, aan KRC Genk om daar verandering ...

48
48

Meer sportnieuws