'Kompany in tranen: Kane pakt zijn koffers'

door
'Kompany in tranen: Kane pakt zijn koffers'

Kane onder Vincent Kompany draait op topsnelheid: goals, assists, leiderschap. Maar ondertussen gonst het van clausule- en transfergeruchten. Engelse stemmen fluisteren “come back”, zelfs Barça passeert. In München zwijgt men, Kompany focust op punten. Pakt hij écht zijn koffers — of enkel voor de volgende uitmatch?

LEES OOK: ‘Kompany in zak en as: bliksemvertrek Harry Kane’

Kane onder Kompany: waanzinnige cijfers

Harry Kane is op oorlogspad. Vijf speeldagen ver in de Bundesliga en Bayern München staat op 15 op 15, met een spits die de Duitse competitie beschouwt als een afwerkingsoefening.

Tien goals in vijf matchen, inclusief een hattrick tegen Hoffenheim, én intussen een recordreeks van 18 opeenvolgende benutte strafschoppen. Vrijdag tegen Werder (4–0) tikte hij bovendien z’n 100ste voor Bayern aan — sneller dan wie ook in de top-5 liga’s deze eeuw.

Dat is het soort cijfers dat je normaal alleen op de Playstation ziet, maar dit is echt. Dit is Kane onder Vincent Kompany. “Goalscorer én leider,” noemde Kompany hem. En dat zie je. Kane is niet zomaar het eindstation, hij is ook aanspeelpunt, draaischijf, bliksemafleider. Hij laat wingers op adem komen, middenvelders opschuiven en verdedigers twijfelen.

Kijk hoe hij zich laat uitzakken, een man meesleurt, en dan toch weer als eerste in de zestien opduikt. Zijn afwerking is klinisch, maar de organisatie erachter is even meedogenloos. Bayern oogt als een machine, met Kane die de knoppen bestuurt.

Clausule van 65 miljoen euro?

En toch… het is München. Hier telt de volgende match altijd meer dan de vorige. Eerst Werder Bremen, dan midweeks de Champions League-trip naar Cyprus – geen glamour, wel veel valkuilen. Kompany weet dat. Hij beseft dat één slordige avond een week lang headlines kost.

Over headlines gesproken: de geruchtenmolen draait op volle toeren. Kane heeft een contract tot 2027, maar een vermeende clausule van zo’n 65 miljoen euro wordt gretig gedeeld in de pers. In München houden ze de lippen stijf op elkaar.

Intussen fluisteren Engelse stemmen dat een Premier League-comeback “altijd welkom” zou zijn, en zelfs FC Barcelona passeert in de roddelrubrieken. Fijn voor transfergeruchten, maar dit heeft nul relevantie voor de kleedkamer en Kompany.

Wie heeft een groter project dan Bayern?

Vorig seizoen pakte hij eindelijk een prijs – Bundesliga-kampioen 2025, Torjäger-trofee erbij. Gedaan met de trophy-drought. Dit seizoen staat de teller in de competitie op 10 goals en 3 assists, en in de Champions League opende hij tegen Chelsea met twee stuks. Dat is geen vormpiek, dat is een standaard die hij aan het opnieuw zetten is.

Kompany heeft met Kane zijn topper in de box, maar ook zijn leider op het veld. Let op de kleine dingen: de aanwijzing na balverlies, de tik op de schouder van een jonge flank. Die 18 omgezette strafschoppen op een rij is ook geen toeval.

Bayern heeft met Kane een zekerheid die elders ontbreekt. In toppers trekt hij het laken naar zich toe. En in weken met twee matchen per week is hij de buffer die punten omzet in voorsprong. Maar een spits die tegelijk cijfers en leiderschap levert, zal altijd ‘hot’ zijn op de transfermarkt.

Maar laat ons eerlijk zijn: wie Kane nú wil, moet niet alleen geld op tafel leggen, maar ook een project dat groter voelt dan Bayern onder Kompany.

Vertrekt Harry Kane na dit seizoen bij Bayern?

Meest recent

Geen deal tussen Club en Cercle: "Voel me hier thuis"

Club NXT zag afgelopen zomer heel wat ervaren jonkies de club verlaten. Ondertussen staan ze ...

1
1
Vandenbroeck & co maken statement: "Hebben hen overtroffen"

Onze redactie liet voor het seizoen al weten dat Sven Vandenbroeck een coach was om in de gaten te ...

13
13
Gelijk én ongelijk van Hein: twee spitsen veroveren JPL

Hein Vanhaezebrouck is een analist met een zeer uitgesproken mening. Dat zorgt vaak voor sappige ...

64
64
Janssen luidt alarmbel: Antwerp in lichterlaaie

Royal Antwerp FC verloor met 2-0 van Zulte Waregem. De Great Old speelde alweer een zwakke wedstrijd ...

52
52
Felle clash tussen Annelien en Deschacht: “Zwijg gewoon!”

Olivier Deschacht was vroeger bekend in het voetbalmilieu, ondertussen heeft de ex-speler van ...

29
29
'Pro League beeft: Anderlecht doet rel ontploffen'

Anderlecht liet het uitvak op Den Dreef leeg: een ticketrel die écht ontploft. Met amper 580 ...

115
115
Hayen glundert: zo won Club Brugge na acht jaar op Standard

Nicky Hayen haalde opgelucht adem. Club Brugge won gevleid met 1-2 op het veld van Standard, waar ze ...

133
133
KV Mechelen strenger dan Anderlecht: zéér bizarre evolutie

Bij RSC Anderlecht draait het niet. Besnik Hasi blijft de matige resultaten aan elkaar rijgen en de ...

123
123
Bliksemcomeback Stijnen in Jupiler Pro League?

Stijn Stijnen komt vaak negatief in het nieuws, maar wie puur naar het sportieve kijkt, moet ...

135
135
‘Schokscenario: wordt De Mil plan A bij Anderlecht?’

Marc Delire wakkert het vuurtje aan: Rik De Mils stijl zou dichter bij het paars-witte DNA liggen ...

200
200
'Transferknaller bij RSCA: miljoenenbod op opvolger Dolberg'

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt moeten opgaan. De Brusselaars zagen Kasper Dolberg ...

272
272
'Kompany in tranen: Kane pakt zijn koffers'

Kane onder Vincent Kompany draait op topsnelheid: goals, assists, leiderschap. Maar ondertussen ...

259
259
Topvondst van De Condé: stille kracht met waanzinnige impact

KRC Genk moet vandaag aan de bak. Er is maar een oplossing: winnen op het veld van STVV. Bij de ...

184
184
Vanaken verklapt 'geheim' over aanpak van Club Brugge

Club Brugge won gevleid met 1-2 op het veld van Standard. Het zag een uur lang stevig af, tot Marlon ...

228
228
Bom in Anderlecht: opvallende coach klaar om over te nemen

Bij een aantal topclubs komt de trainer stevig onder druk te staan. Gaan er de komende weken nog ...

552
552
Wederopstanding bij Club? "Wat heeft hij gegeten?"

Club Brugge heeft zaterdag een deugddoende driepunter gepakt. Het won voor het eerst in jaren nog ...

638
638
David onthult: Pocognoli gaf donderpreek

Nadat ze vorig seizoen na straffe play-offs de titel pakten, blijft Union dit seizoen door de ...

44
44
Caluwé onthult waarheid over bizarre periode bij Club Brugge

Bij KV Mechelen haalden ze in mei Tom Caluwé terug als sportief directeur, na het verrassende ...

134
134
Union niet te stoppen: ook Westerlo gaat voor de bijl

Er staat voorlopig geen maat op Union in de Jupiler Pro League. De landskampioen heeft ook op de ...

90
90
Vermant onthult prachtige reden voor speciale viering

Club Brugge kan opgelucht ademhalen, want het heeft vlak voor de clash met Atalanta in de Champions ...

140
140
Status quo in 1B: Beveren, Kortrijk en Beerschot winnen weer

De achtste speeldag in de Challenger Pro League levert geen verschuivingen op in de top van het ...

152
152
Euvrard keihard voor refs: "Onrechtvaardig!"

Standard zag zaterdag zijn ongeslagen reeks op Sclessin tegen Club Brugge sneuvelen. Na acht jaar ...

259
259
'Koffers Amorim staan klaar: Man Utd bepaalt opvolger al'

Manchester United beleefde zaterdag opnieuw een zwarte dag, met een pijnlijke nederlaag op het veld ...

278
278
Gouden tactische zet Hayen: "Dat had ik hem gevraagd"

Club Brugge heeft zaterdag op het nippertje drie belangrijke punten gepakt. Het had alle moeite van ...

425
425
Terecht rood voor Fossey? Nielsen velt verdict

Standard heeft voor de eerste keer in meer dan acht jaar nog eens een thuiswedstrijd tegen Club ...

385
385

Meer sportnieuws