Topclubs opgelet: Cercle wil straf kunstje herhalen

door
Topclubs opgelet: Cercle wil straf kunstje herhalen

Cercle Brugge kende vorig seizoen een jaar met twee gezichten. Het legde wel een knap parcours af in de Conference League en schopte het tot de achtste finales, maar kon in de Jupiler Pro League maar net de degradatie afwenden.

Dat leidde ertoe dat ze bij de Vereniging deze zomer tabula rasa maakten. Er kwamen een nieuwe technisch directeur en een nieuwe trainer met respectievelijk Luciano Murchio en Onur Cinel, terwijl ook de spelersgroep grondig op de schop ging.

Daarmee werd een streep getrokken onder een succesvolle periode, met als sportief hoogtepunt de vierde plaats in de competitie in het seizoen 2023/24 en de Europese campagne van vorig seizoen. Maar nog straffer is misschien wat ze bij Cercle de voorbije jaren met hun eigen jeugd verwezenlijkten.

LEES OOK: TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

Cercle levert Rode Duivels

De Bruggelingen wisten zowaar twee Rode Duivels op te leiden met Olivier Deman en Charles Vanhoutte, die allebei tegenwoordig ook aan de slag zijn in een grote Europese competitie - Deman in de Bundesliga bij Werder Bremen, Vanhoutte in de Ligue 1 bij OGC Nice. Deze zomer zette Thibo Somers dan weer de stap naar de Belgische top door bij Antwerp te tekenen.

Cercle hoopt een dergelijk kunstje nog eens te kunnen herhalen. "Spelers zoals Thibo Somers, Olivier Deman en Charles Vanhoutte hebben de lat heel hoog gelegd. Het gebeurt niet vaak dat er zoveel talenten op korte tijd doorstromen naar de A-kern", vertelde Murchio dinsdagavond op een supportersoverleg.

Cercle hoopt op nieuwe cyclus

"Maar we werken heel hard om een nieuwe positieve cyclus aan te snijden. Ilias Ben Sadik zat bijvoorbeeld al in de selectie tegen Charleroi en we hopen dat Jonas Lietaert sterker terugkomt na zijn uitleenbeurt bij Lokeren."

Dat Cercle ambitieus blijft, bevestigde ook CEO Klaas Reynaert. "We beschikken niet over dezelfde budgetten als de topteams, maar zullen op termijn de vruchten plukken van ons werk", maakte hij zich sterk.

Zal Cercle dat kunstje nog eens kunnen herhalen?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

67
67
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

146
146
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

301
301
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

127
127
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

309
309
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

615
615
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

338
338
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws