Club Brugge schokt: in stormmodus met zeven topdeals

door
Club Brugge schokt: in stormmodus met zeven topdeals

Club Brugge schokt niet zomaar: tussen 19 juni en 22 september verlengde het zeven contracten in stormtempo. Geen losse flodders, maar een ruggengraat op slot met deals tot 2027–2029. Zes spelers komen uit Club NXT—goed voor onderhandelingsmacht én de verplichte homegrown-quotas op de CL-lijst. Zelfs de uitzondering (Meijer) past in de regie: na de mislukte transfer tekent hij bij tot 2027. Wil je weten hoe timing, jeugd en contractlengte samen waarde creëren?

LEES OOK: Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Ruggengraat op slot: 7 verlengingen in 4 maanden

Noem het geen toeval. Tussen 19 juni en 22 september ondertekende Club Brugge zeven (!) contractverlengingen. In juni: Romeo Vermant tot 2028 en Nordin Jackers tot 2029. In juli Jorne Spileers tot 2028. In augustus Bjorn Meijer tot 2027 en Lynnt Audoor tot 2029. In september Joël Ordóñez tot 2029 en Joaquin Seys tot 2029.

Dat is niet zomaar lukraak contracten verlengen, maar het vergrendelen van een ruggengraat: Een doelman, twee centrale verdedigers, twee flankverdedigers, twee centrale verdedigers, een centrale middenvelder en een spits.

Bovendien zijn zes contractverlengingen voor spelers die doorgroeiden van Club NXT naar de eerste ploeg. Jeugd die doorbreekt, leg je vroeg en lang vast. Vermant kwam bijvoorbeeld vorig seizoen écht boven water en met een contract tot 2028 verschuift de onderhandelingsmacht naar de club.

Enkel Meijer is de vreemde eend in de bijt als niet-NXT-product. Maar ook de contractverlenging van de Nederlander is typisch Club. Zijn transfer naar Feyenoord sprong begin juli af na twijfel in Rotterdam — een maand later tekende hij bij tot 2027. Beloning voor de “blijver”, een beperking van waardeschommeling voor de club, en een speler die de knop omdraait naar de toekomst.

Homegrown als hefboom: lange deals, hogere lat

Wie zijn U23-spelers in de A-kern vastlegt tot 2027–2029, verhoogt de lat voor toekomstige bieders en vermijdt korting door aflopende deals. De recente analyses van Football Benchmark tonen hoe transferfees en waarde steeds strakker op elkaar worden afgestemd — en waarom clubs langere contracten durven tekenen om waardeschommelingen te managen. Club doet precies dat.

Voor de League Phase moest een A-lijst ingediend worden met maximum 25 namen én minimaal acht locally trained spelers (waarvan max. vier “association-trained”). Vier van de zeven (Vermant, Spileers, Audoor, Seys) zijn club-trained — sportief nuttig, administratief goud waard.

Club NXT werd voor het tweede jaar op rij als beste jeugdopleiding van België gerankt in de Pro League-licentie. Dat is geen doorsnee trofee; dat is een statement. Verlengingen van eigen jongens zijn daardoor dubbel rendement: sportief (diepte) én financieel (quasi pure boekwinst bij verkoop).

Regie, geen reactie: timing als wapen

Zeven verlengingen in vier maanden, zes U23-profielen, contractlooptijden tot 2027–2029. Allemaal getimed rond de CL-lijsten en de zwaardere Europese kalender. Geënt op een academy die levert en op financiële spelregels die strakker worden. Noem het gerust wat het is: geen reactie op de markt, maar een regie over de markt.

Club Brugge heeft een kader voor waardecreatie (jong + lange contracten), een kalenderbewustzijn (UEFA-quota & deadlines) en een sportieve logica (diepte voor het CL-seizoen). Het mooie is dat het er allemaal zo vanzelfsprekend uitziet: een persbericht hier, een foto met pen daar. Maar vergis je niet: dit is een puzzel die je alleen kan leggen als je vooraf weet welk plaatje je wil.

Hoe beoordeel jij de zeven contractverlengingen van Club Brugge?

Meest recent

Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

2
2
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

8
8
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

55
55
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

193
193
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

124
124
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

89
89
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

246
246
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

141
141
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

265
265
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

138
138
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

78
78
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

579
579
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

257
257
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

651
651
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

451
451
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

291
291
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

173
173
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

131
131
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

101
101
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

72
72
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

175
175
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

187
187
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

403
403
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122

Meer sportnieuws