Opmerkelijke wissel bij KV Mechelen: Vanderbiest ongenadig

door
Opmerkelijke wissel bij KV Mechelen: Vanderbiest ongenadig

KV Mechelen krijgt zondag het bezoek van Cercle Brugge en hoopt met nieuwe winst de aansluiting met de top drie te kunnen houden. Ondanks de goede resultaten is trainer Fred Vanderbiest echter niet over al zijn spelers tevreden.

Vorig weekend tegen Standard voerde hij al een opmerkelijke wissel door. Hij koos toen voor Nacho Miras in doel, terwijl Ortwin De Wolf op de bank zat. 'Om sportieve redenen', luidde de uitleg voor die keuze toe.

LEES OOK: Vanderbiest vloekt op KV Mechelen na Anderlecht

Vanderbiest slachtoffert De Wolf

Nu geeft Vanderbiest aan dat het om een permanente wissel gaat. "Nacho gaat vanaf nu in doel staan", bevestigde hij aan Het Nieuwsblad. "Ik heb uitgelegd waarom aan Ortwin. Meer moet ik daar niet over vertellen. Je hebt de laatste wedstrijden gezien."

Voor De Wolf zal het nieuws een enorme klap zijn. Een jaar geleden was de 28-jarige doelman nog Rode Duivel, nu verdwijnt hij naar de bank. Hij ging onlangs in de fout tegen La Louvière en dat lijkt een rol gespeeld te hebben in de keuze van Vanderbiest.

Miras is nieuwe nummer 1

"De keeperspositie is iets specifieks, dus leuk is dat niet voor Ortwin. Nacho is vier weken out geweest in de voorbereiding dus was het niet meer dan logisch dat Ortwin startte. Maar Nacho was altijd heel scherp op training en ook in die wedstrijd tegen Gent. Ik vond Ortwin iets minder scherp", legt hij nog verder uit.

Voor Miras wordt het zijn eerste echte kans op het hoogste niveau. De eveneens 28-jarige Spanjaard streek in januari neer bij Mechelen na het faillissement van Deinze. Daarvoor speelde hij in zijn thuisland in de lagere reeksen.

Kan je zijn keuze begrijpen?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

19
19
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

83
83
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

83
83
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

180
180
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

68
68
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

434
434
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

173
173
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

397
397
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

195
195
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

372
372
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

287
287
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

117
117
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

820
820
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

183
183
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

130
130
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

130
130
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

649
649
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

192
192
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

169
169
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

697
697
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws