Club Brugge verovert Europa: dit zegt de internationale pers

1040 stemmen
Club Brugge verovert Europa: dit zegt de internationale pers

Club Brugge maakte bijzonder veel indruk tegen AS Monaco. Ze wisten de Fransen met 4-1 te verslaan en de score had nog veel hoger kunnen zijn. Het was een te verwachten zege tegen AS Monaco, maar de manier waarop had niemand verwacht. Zo indrukwekkend. Club krijgt in de internationale pers de nodige lof.

LEES OOK: 'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Opmars Belgische clubs

Voetbal International schreef het volgende. "Club Brugge bezorgt België coëfficiëntenboost. Club Brugge morste de voorbije weken punten in de Belgische competitie, maar kende een uitstekende eerste helft in het thuisduel met Monaco. Nog voor pauze werd het 3-0. Vanaken stond op de juiste plek na een afgeslagen vrije trap en volleerde de bal heerlijk in de verre hoek. Een kwartier voor tijd vergrootte invaller Mamadou Diakhon het leed voor Monaco door in het strafschopgebied met links raak te schieten. In de slotfase bepaalde Ansu Fati de eindstand op 4-1. De tweede zege van een Belgische Champions League-deelnemer in een paar dagen tijd is een enorme opsteker voor België, met het oog op de vele bonuspunten voor de coëfficiëntenranking."

BBC is lovend over Club Brugge én noemt ook Union SG. "Waarom Club Brugge en het Belgische voetbal in opkomst zijn", luidt de titel. "De Champions League 2025-26 is nog maar net begonnen en de twee Belgische teams in de competitie hebben al hun stempel gedrukt. Dinsdag beleefde Union Saint-Gilloise een droomdebuut in de Champions League door PSV Eindhoven met een 3-1 uitoverwinning te verrassen. Een jeugdig Club Brugge pakte donderdag vervolgens een overtuigende 4-1-overwinning op AS Monaco. De twee Belgische teams hebben de laatste tijd een opleving doorgemaakt. Club Brugge is de afgelopen vijf seizoenen snel gestegen op de clubcoëfficiëntenranglijst van de UEFA - van de 44e naar de 20e plaats.Union heeft een nog grotere sprong gemaakt en is 38 plaatsen gestegen naar de 45e plek. Dit komt doordat ze de vruchten plukken van de overname in 2018 door Brighton-voorzitter Tony Bloom." Ze loven daarbij het transferbeleid van de twee clubs.

Italië droomt van Tresoldi

In Italië dromen ze bij Gazetta Dello Sport dan weer dat Nicolas Tresoldi voor hén gaat kiezen. "Tresoldi, een Italiaans sprookje: een doelpunt bij zijn Champions League-debuut", luidde de titel. "Hij speelt voor de Duitse jeugdelftallen, maar Italië... Geboren in 2004, geboren en getogen in Italië, sloot hij zich in de zomer aan bij Club Brugge na zeven jaar bij Hannover. In Duitsland kreeg hij een ​​paspoort, maar hij kan nog van gedachten veranderen. Sinds september 2020 is de FIFA-regelgeving met betrekking tot de speelgerechtigdheid van spelers met een dubbele nationaliteit gewijzigd, en Tresoldi zou er nog steeds voor kunnen kiezen om de Azzurri te vertegenwoordigen. Zeker is dat de spits van Brugge, ondanks dat hij Pippo Inzaghi als zijn idool en inspiratiebron beschouwt, nog steeds overtuigd moet worden."

Nice-Matin zag een demonstratie van de Belgen. "AS Monaco werd in Brugge vernederd (4-1). De Monegasken beleefden donderdagavond een ware hel in Brugge, waar ze met 4-1 werden weggevaagd door Club Brugge, dat bij rust al met 3-0 voorstond. Fati maakte zijn debuut en scoorde het enige doelpunt van Monaco. De Monegasken hadden hoge verwachtingen van deze eerste avond in de Champions League. Het werd een nachtmerrie, waar Monaco geen schijn van een kans had."

Marca krijgt het slotwoord. "Bij hun eerste match in de Champions League van deze campagne versloeg Club Brugge Monaco in het Jan Breydelstadion met een klinkende 4-1-zege. De Belgen wonnen en overtuigden in deze wedstrijd. Club Brugge was superieur aan zijn tegenstander."

Gaat Club de League Phase overleven?

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

116
116
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

66
66
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

170
170
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

342
342
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

334
334
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

37
37
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

543
543
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

338
338
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

52
52
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

51
51
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

471
471
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

434
434
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

295
295
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

148
148
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

370
370
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

41
41
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

141
141
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

367
367
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

511
511
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

404
404
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

382
382
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

321
321
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

112
112
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

255
255

Meer sportnieuws