Club Brugge gegijzeld: transferchantage slaat toe

2278 stemmen
Club Brugge gegijzeld: transferchantage slaat toe

Een spits van zes miljoen euro wordt aan de kant geschoven, een achttienjarige schuift door naar plek drie zonder één minuut in het eerste elftal. Club Brugge zwicht voor druk van buitenaf. Terwijl het officieel geen garanties geeft, wijst alles op het tegendeel.

LEES OOK: Leko klopt op tafel bij Club Brugge: "We zijn niet klaar"

Club gooit hun spitsenplan om voor een gast van achttien

Wat is er aan het gebeuren bij Club Brugge? Gustaf Nilsson, vorig jaar nog binnengehaald als dé vervanger van Igor Thiago voor 6,4 miljoen euro, wordt vandaag bij het grof vuil gezet. Zonder pardon.

En niet omdat de Zweed ineens niet meer kan voetballen, maar omdat hij – ondanks blessureleed en een mindere vorm – vooral in de weg liep van een achttienjarige met potentieel. En een stevige entourage.

Kaye Furo. Voor wie de naam nog niet kende: 1,90 meter groot, razendsnel, fysiek indrukwekkend, wendbaar, technisch, en met een neus voor doelpunten. Binnen Club wordt hij omschreven als een “natuurfreak” – een spits die scoort met links, rechts én het hoofd.

Robin Veldman, ex-coach van Club NXT en vandaag trainer van Heerenveen, noemde hem zelfs één van de grootste talenten van zijn generatie. Ook de scouts van Leipzig, Frankfurt en Stuttgart stonden al te kijken.

Alleen: Furo speelde nog geen seconde voor de eerste ploeg van Club. En Club gooit hun spitsenplan om voor een gast van achttien. Vermant één, Tresoldi twee en Furo drie

Club Brugge plooit voor kamp-Furo

De enige reden waarom Furo niet al tweede spits is, is omdat zijn makelaar met de vuist op tafel sloeg en Club Brugge daar (voorlopig) niet in mee ging. Club zegt principieel dat het zulke garanties niet geeft, maar ondertussen maken ze de weg wél vrij: Nilsson eruit, Furo erin.

Zijn makelaar onderhandelt met Club over een contractverlenging – opnieuw, ondanks dat zijn huidige verbintenis nog tot 2027 loopt. Spelers onder 18 mogen maar voor drie jaar bijtekenen. En dus moest Club deze zomer opnieuw praten.

Club maakte geen officiële belofte, maar de signalen zijn duidelijk. De promotie naar derde spits is toegeving aan het kamp-Furo, dat vorig jaar ook al zijn slag thuishaalde door Club diep in de buidel te laten tasten toen RB Leipzig op de loer lag.

Club Brugge heeft schrik

Natuurlijk: Furo is een fenomeen in wording, daar is geen twijfel over. Hij is sterk, technisch en scoorde zijn goaltjes bij Club NXT. Hij is een vaste waarde bij de Belgische jeugdploegen, waar hij steevast een leeftijdscategorie hoger speelt.

Binnen Club noemen ze hem een ‘natuurfreak’ – iemand die met 1m90 wendbaar én snel is. Hij scoort met links, met rechts, met het hoofd. De scouts van Leipzig, Stuttgart en Frankfurt zagen het ook.

Maar Club heeft blijkbaar schrik dat hij straks zegt: “Ik ben weg.” Dus leggen ze de loper uit en schuiven ze met Nilsson miljoenen aan de kant.

Je moet het maar durven. Je volledige aanval reduceren tot drie jongens met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar, omdat je koste wat het kost een achttienjarige tevreden wil houden die zijn contract pas vorig jaar verlengd heeft tot 2027.

Wat vind jij van de situatie rond Furo en Club?

Meest recent

Leko klopt op tafel bij Club Brugge: "We zijn niet klaar"

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

6
6
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

258
258
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

75
75
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

65
65
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

44
44
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

20
20
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

124
124
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

79
79
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

58
58
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

107
107
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

36
36
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

217
217
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

51
51
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

338
338
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

221
221
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

226
226
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

227
227
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

237
237
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

324
324
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

555
555
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

90
90
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

268
268
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

270
270
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

318
318

Meer sportnieuws