Club Brugge gegijzeld: transferchantage slaat toe

2278
Club Brugge gegijzeld: transferchantage slaat toe

Een spits van zes miljoen euro wordt aan de kant geschoven, een achttienjarige schuift door naar plek drie zonder één minuut in het eerste elftal. Club Brugge zwicht voor druk van buitenaf. Terwijl het officieel geen garanties geeft, wijst alles op het tegendeel.

LEES OOK: Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Club gooit hun spitsenplan om voor een gast van achttien

Wat is er aan het gebeuren bij Club Brugge? Gustaf Nilsson, vorig jaar nog binnengehaald als dé vervanger van Igor Thiago voor 6,4 miljoen euro, wordt vandaag bij het grof vuil gezet. Zonder pardon.

En niet omdat de Zweed ineens niet meer kan voetballen, maar omdat hij – ondanks blessureleed en een mindere vorm – vooral in de weg liep van een achttienjarige met potentieel. En een stevige entourage.

Kaye Furo. Voor wie de naam nog niet kende: 1,90 meter groot, razendsnel, fysiek indrukwekkend, wendbaar, technisch, en met een neus voor doelpunten. Binnen Club wordt hij omschreven als een “natuurfreak” – een spits die scoort met links, rechts én het hoofd.

Robin Veldman, ex-coach van Club NXT en vandaag trainer van Heerenveen, noemde hem zelfs één van de grootste talenten van zijn generatie. Ook de scouts van Leipzig, Frankfurt en Stuttgart stonden al te kijken.

Alleen: Furo speelde nog geen seconde voor de eerste ploeg van Club. En Club gooit hun spitsenplan om voor een gast van achttien. Vermant één, Tresoldi twee en Furo drie

Club Brugge plooit voor kamp-Furo

De enige reden waarom Furo niet al tweede spits is, is omdat zijn makelaar met de vuist op tafel sloeg en Club Brugge daar (voorlopig) niet in mee ging. Club zegt principieel dat het zulke garanties niet geeft, maar ondertussen maken ze de weg wél vrij: Nilsson eruit, Furo erin.

Zijn makelaar onderhandelt met Club over een contractverlenging – opnieuw, ondanks dat zijn huidige verbintenis nog tot 2027 loopt. Spelers onder 18 mogen maar voor drie jaar bijtekenen. En dus moest Club deze zomer opnieuw praten.

Club maakte geen officiële belofte, maar de signalen zijn duidelijk. De promotie naar derde spits is toegeving aan het kamp-Furo, dat vorig jaar ook al zijn slag thuishaalde door Club diep in de buidel te laten tasten toen RB Leipzig op de loer lag.

Club Brugge heeft schrik

Natuurlijk: Furo is een fenomeen in wording, daar is geen twijfel over. Hij is sterk, technisch en scoorde zijn goaltjes bij Club NXT. Hij is een vaste waarde bij de Belgische jeugdploegen, waar hij steevast een leeftijdscategorie hoger speelt.

Binnen Club noemen ze hem een ‘natuurfreak’ – iemand die met 1m90 wendbaar én snel is. Hij scoort met links, met rechts, met het hoofd. De scouts van Leipzig, Stuttgart en Frankfurt zagen het ook.

Maar Club heeft blijkbaar schrik dat hij straks zegt: “Ik ben weg.” Dus leggen ze de loper uit en schuiven ze met Nilsson miljoenen aan de kant.

Je moet het maar durven. Je volledige aanval reduceren tot drie jongens met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar, omdat je koste wat het kost een achttienjarige tevreden wil houden die zijn contract pas vorig jaar verlengd heeft tot 2027.

Wat vind jij van de situatie rond Furo en Club?

Meest recent

Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

6
6
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

14
14
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

63
63
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

124
124
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

91
91
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

861
861
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

63
63
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

27
27
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

204
204
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

57
57
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

62
62
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

24
24
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

49
49
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

43
43
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

160
160
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

315
315
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

271
271
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

272
272
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

125
125
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

374
374

Meer sportnieuws