Antwerp pakt miljoenen: transfersom Balikwisha onthuld

door
Antwerp pakt miljoenen: transfersom Balikwisha onthuld

Antwerp FC lijkt in de slotdagen van de mercato nog flink te gaan cashen. Het heeft er inmiddels alle schijn van dat Senne Lammens zijn droomtransfer naar Manchester United zal krijgen. De eerstvolgende vertrekker lijkt echter Michel-Ange Balikwisha.

De Great Old liet zich eind vorig seizoen in de barragewedstrijd aftroeven door Sporting Charleroi en greep zo naast een Europees ticket. Dat zorgde onvermijdelijk voor het wegvallen van een belangrijke inkomstenpost. Iets wat op andere manieren gecompenseerd moesten worden. Met de verkoop van spelers bijvoorbeeld.

Wat dat bertreft bleef het echter lange tijd rustig. Jongens als Tjaronn Chery, Jelle Bataille en Denis Odoi vertrokken wel, maar brachten nauwelijks iets tot helemaal niets op. Vlak voor het sluiten van de mercato is RAFC echter toch in actie geschoten. Voor Lammens bijvoorbeeld, mikt men op een slordige 20 miljoen euro.

LEES OOK: Code rood bij Antwerp: "Het is alle hens aan dek"

Deal met Celtic helemaal rond

En ook Balikwisha lijkt de clubkas te gaan spijzen. De flankaanvaller aasde al een tijdje op een nieuwe stap in zijn carrière, lange tijd speelde er echter niets concreet. Tot Celtic FC, dat hem al een poos op de radar had staan, besloot om door te drukken. Inmiddels zou een totaalakkoord zijn gevonden met de Schotse kampioen.

Volgens The Daily Record is met de deal een som van zo'n 5 miljoen pond, zo'n 5.8 miljoen euro, gemoeid. Woensdag zal Balikwisha naar Glasgow afreizen voor zijn medische en fysieke proeven, vervolgens kan de transfer afgerond worden. De Champions League-uitschakeling van Celtic verandert niets aan dat plan.

Niet de verhoopte jackpot

Antwerp is weldra dus de nodige miljoenen rijker. Toch had het allicht op meer gehoopt toen het Balikwisha in de zomer van 2021 overnam van Standard. "Hij werd in 2021 voor 6 miljoen euro voor de neus van Club Brugge weggesnoept. Ik denk dat Antwerp toen redeneerde: ‘Dit is een speler die we voor 15 miljoen euro gaan kunnen verkopen.’ Nu krijg je wellicht een slordige 5 miljoen euro. Dat kleine verlies zal Antwerp niet hebben ingecalculeerd", stelt analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Antwerp kan best nog een extra flankaanvaller halen ...

Meest recent

'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

2
2
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

37
37
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

193
193
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

165
165
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

50
50
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

275
275
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

131
131
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

309
309
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

223
223
Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Tussen drukke opnames, voetbal en mode lanceert hij binnenkort ook zijn belangrijkste ...

48
48
Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

De Rode Duivels kunnen het WK 2026 al ruiken. Na het gelijkspel tegen Noord-Macedonië werd er ...

124
124
Club jubelt: superster vervoegt overvolle ziekenboeg Barça

Club Brugge is dit seizoen weer actief in de Champions League. In het kampioenenbal wachten er nog ...

105
105
Drie jonge Duivels bonken stevig op de deur van Garcia

Na de Gouden Generatie van de Belgische nationale ploeg zijn de Rode Duivels naarstig op zoek naar ...

192
192
Bellamy vloekt op grote (kwel)Duivel: “Wales was bang"

De Rode Duivels boekten een belangrijke zege in Wales. Bondscoach Craig Bellamy mocht als eerste ...

290
290
Bormans gooit op tafel: Union machteloos door Pocognoli

Union SG heeft afscheid genomen van Sebastien Pocognoli. De Belgische oefenmeester gaat een nieuwe ...

146
146
Kleedkameronthulling Raskin: dit eiste Garcia tijdens de rust

De Rode Duivels kwamen al vroeg op voorsprong tegen Wales en alle mogelijke doemscenario’s ...

285
285
‘Sensationele Europese wintertransfer Benzema’

Karim Benzema maakte jaren furore bij Real Madrid met als hoogtepunt een Ballon d’Or. De ...

58
58
Belgische talenten geloven ogen niet: “Nog nooit meegemaakt”

De jonge Duivels haalden tegen Wales verwoestend uit. De talenten van Gill Swerts wonnen met maar ...

177
177
Garcia heeft plots uniek wapen: “Zijn beste match”

Er is veel concurrentie bij de Rode Duivels en bondscoach Rudi Garcia moet elke wedstrijd knopen ...

171
171
‘Nieuwe structuur Anderlecht: wending achter de schermen’

Na het ontslag van Wouter Vandenhaute staat er een nieuwe structuur bij RSC Anderlecht voor de deur. ...

306
306
Vandenbempt schoffeert vier Duivels: “Onbegrijpelijk dramatisch”

De Rode Duivels staan er goed voor om het WK 2026 te halen. Na de overwinning tegen Wales heeft ...

435
435
TRANSFERUURTJE: ‘Toekomst Mignolet bekend, KAA Gent dumpt’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

660
660
Familie Pfaff plots getroffen door verschrikkelijk nieuws

De Pfaffs, ooit hét symbool van Vlaamse glamour en gezelligheid, worden opnieuw ...

95
95
Garcia prijst twee Rode Duivels de hemel in na Wales

De Belgische nationale ploeg won met 2-4 op het veld van Wales. Bondscoach Rudi Garcia kan opgelucht ...

281
281
Meunier velt zéér streng oordeel na Duivelse zege

Thomas Meunier kreeg de voorkeur op Timothy Castagne tegen Wales. De rechtsback liet zich ringeloren ...

145
145

Meer sportnieuws