Tikkende tijdbom bij Anderlecht: Hasi vs Dolberg

592 stemmen
Tikkende tijdbom bij Anderlecht: Hasi vs Dolberg

Kasper Dolberg blijft scoren en Besnik Hasi blijft twijfelen. De Deense spits levert doelpunten, de coach vraagt zich af of dat genoeg is. Tussen Hasi en Dolberg sluimert iets wat elk moment kan ontploffen. De spanning stijgt, en zeker nu Athene nadert.

LEES OOK: 'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Dolberg is geen spits voor Hasi

Het zit niet goed tussen Besnik Hasi en Kasper Dolberg. Ze zeggen het (nog) niet hardop, maar de ondertoon is er elke week: de coach wil een spits die trekt en sleurt. Maar Dolberg is een andere spits. Hij scoort. Meer niet. Minder ook niet.

Het begon al in de voorbereiding. Hasi noemde geen namen, maar eiste “meer intensiteit” van zijn spits. Omdat hij niet meeverdedigde en geen ruimte trok. Toen Dolberg vervolgens werd gepasseerd in de competitie, was de boodschap duidelijk: “Zolang je niet mee doet in het collectief, begin je op de bank.”

Maar op Europese avonden moet de bal wél binnen, en dan grijpt Hasi tóch weer naar Dolberg. Hasi kan ook niet anders, omdat hij diep vanbinnen weet: al loopt hij minder, hij maakt af. En dát is wat Anderlecht tekortkomt.

Spits met wereldklasse: tegenpool van Klopp-light

In de thuismatch tegen AEK deed Dolberg exact waarvoor hij werd opgesteld: scoren. Alweer. Hij zit nu al aan vier Europese goals dit seizoen. Een schot van “minstens 115 km/u”, aldus Het Nieuwsblad. Perfecte trap, een streep in het dak van het doel.

Je zag aan alles: dit was een spits met wereldklasse. Nog voor rust had hij zelfs een tweede kunnen maken, ware het niet dat AEK-doelman Strakosha uitpakte met een save die in een compilatievideo op Youtube thuishoort.

Terwijl de coach droomt van een ploeg die speelt als Jurgen Klopp-light, met hoge press, tempo, collectieve intensiteit, is Dolberg de rust in de chaos. De afmaker en de voetballer.

Maar niet de werker en de loper. Je kan niet verwachten van Dolberg dat hij ook op de back gaat spelen, meeverdedigt op corners, of balverlies compenseert van een middenvelder.

Athene wordt breekpunt voor Anderlecht én Dolberg

En dus rommelt het. Niet openlijk, maar wel voelbaar: in interviews, in wissels en in wie op de bank begint. Je hoorde het al tussen de lijnen: “Ik wil nog meer intensiteit van hem zien”, zei Hasi. Hein Vanhaezebrouck ging verder: “Als je zo’n Dolberg ziet, hoe die druk zette... Dolberg is een probleem, hè.”

Als het fout loopt in Athene, zal het conflict op tafel komen. Dan wordt Dolberg de zondebok van de Hasi-filosofie waarin hij nooit perfect zou passen. Anderlecht moet bovendien 15 miljoen verkopen deze zomer, méér zelfs als het Europees is uitgeschakeld.

Maar als Anderlecht doorgaat, dankzij een goal van Dolberg? Dan krijgt Hasi gelijk in zijn opstelling, maar ongelijk in zijn overtuiging.

Wie heeft er gelijk in het conflict Hasi–Dolberg?

Meest recent

Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

3
3
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

12
12
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

14
14
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

9
9
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

58
58
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

53
53
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

32
32
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

72
72
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

25
25
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

196
196
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

45
45
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

282
282
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

204
204
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

201
201
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

215
215
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

219
219
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

317
317
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

523
523
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

84
84
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

261
261
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

257
257
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

310
310
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1230
1230
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

131
131

Meer sportnieuws