In de laatste voorronde van de Conference League krijgt RSC Anderlecht donderdag AEK Athene over de vloer. Een gunstige uitgangspositie bemachtigen voor de terugmatch in Griekenland is van essentieel belang voor Paars-Wit. En dus gooi Besnik Hasi wellicht zijn sterkste elftal tussen de lijnen.
Op verschillende posities is het momenteel evenwel gissen naar de huidige typeploeg in het Loto Park. Tussen de palen is Colin Coosemans wel zeker van een basisplaats, net als Enric Llansana op het middenveld. Daar zal hij vermoedelijk opnieuw een trio vormen met Nathan De Cat en Thorgan Hazard. Links voorin is ook Nilson Angulo een certitude.
LEES OOK: Nieuw wapen Hasi: "Hij kan héél belangrijk worden"
Hasi kiest HuertaOndanks de concurrentie van Adriano Bertaccini lijkt dat ook het geval voor Kasper Dolberg diep in de punt. Centraal achterin valt het nog af te wachten of Marco Kana of Lucas Hey plaats moet ruimen voor Jan-Carlo Simic, terwijl op links Ludwig Augustinsson en Moussa N'Diaye met elkaar in balans liggen. Aan de overkant is Ali Maamar de enige optie.
Tenslotte zit Tristan Degreef op het strafbankje, waardoor Yari Verschaeren rechts voorin op zijn beide oren leek te mogen slapen. Al was dat buiten César Huerta gerekend, die hem tegen Dender na een uur kwam aflossen. Niet alleen opende de Mexicaan de score, zijn gretige prestatie stond ook in schril contrast tot het bleke optreden van Verschaeren.
Verschaeren out?
La Dernière Heure zou het dan logisch vinden mocht Huerta tegen AEK aan de aftrap verschijnen. Een opvallende wending voor de 24-voudig international, die eventjes uit beeld leek te zijn verdwenen nadat hij door zijn deelname aan de Gold Cup de voorbereiding pas later aanvatte. Bovendien lag hij ook vorig seizoen niet in de bovenste schuif bij Hasi.
Nadat hij in januari voor twee miljoen werd weggeplukt uit zijn thuisland wist Huerta ondanks een veelbelovend begin de torenhoge verwachtingen dan ook niet echt in te lossen. Nu lijkt de populaire dribbelkont, tot dusver goed voor vier doelpunten en drie assists in 24 optredens voor de Brusselaars, echter klaar om Verschaeren het leven zuur te maken.