Bertaccini zwaar belazerd? Nachtmerrie komt uit

793
Bertaccini zwaar belazerd? Nachtmerrie komt uit

Er werd al gewaarschuwd dat Andrea Bertaccini bij Anderlecht het risico liep om een dure aankoop op de bank te worden. Toch scoort hij telkens bij invalbeurten, terwijl Kasper Dolberg als eerste spits blijft starten. De druk op Bertaccini groeit: hoe lang blijft hij geduldig als zijn kans op de basisplek uitblijft?

LEES OOK: Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Bankzitter Bertaccini

Kasper Dolberg is op papier eerste spits van Anderlecht, maar de Deen brengt niet voldoende intensiteit. Luis Vazquez krijgt veel kansen, maar de Argentijn weet keer op keer nooit te overtuigen. De roep om Andrea Bertaccini in de basis te laten starten is daarom groter dan ooit.

In vijf invalbeurten was hij al evenveel keer beslissend geweest, en hij brengt vuur en dynamiek als hij invalt. Een spits van het zuiverste soort. Snel. Direct. Op de juiste plek. Een neus voor goals. Vaak is het pas met Bertaccini tussen de lijnen dat Anderlecht kan dreigen.

“De vraag is nu wanneer die eerste basisplaats komt”, schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Tegen Sheriff Tiraspol stond Bertaccini wederom niet aan de aftrap. “Adriano brengt grinta, beweging en gevaar, maar hij heeft geen volledige voorbereiding meegemaakt”, verklaarde Besnik Hasi.

“Hij heeft onze manier van spelen nog niet helemaal onder de knie”, zei de coach eerder.  Experimenteren met een aanvalsduo Dolberg-Bertaccini was de coach dus duidelijk niet van plan.

Duo Bertaccini-Dolberg?

Hoe dan ook, iedereen verwacht dat de twee samen aan de aftrap zullen staan. Fans en analisten roepen al een tijdje dat ze Andrea Bertaccini graag eens naast Kasper Dolberg in de spits zouden zien. Op papier zouden ze complementair moeten zijn met elkaar.

“Ik kan zeker een goed duo vormen met Dolberg”, zei Bertaccini aan Het Nieuwsblad. “Hij heeft alles wat de Deen niet heeft, en omgekeerd. Ze zouden elkaar kunnen versterken”, zei Thomas Chatelle in Le Soir.

Sinds zijn komst heeft Bertaccini 60 minuten met Dolberg op het veld gespeeld: 30 in de heenwedstrijd tegen Tiraspol en 30 tegen Zulte Waregem. Volgens Ludo Vandewalle is het duidelijk dat Besnik Hasi er echt aan denkt om op een systeem met twee systemen over te schakelen.

Anderzijds moet Thorgan Hazard dan wijken om het evenwicht in de ploeg te bewaren.

Nachtmerrie Bertaccini komt uit

Voorlopig blijft Besnik Hasi aanhouden met zijn systeem met één spits. Kasper Dolberg scoort wel, maar zal nooit het type zijn dat zwaar weegt op een verdediging en ruimte creëert voor zijn aanvallende collega’s. Grinta, honger en intensiteit waren niet voor niets drie termen die Hasi gebruikte om Andrea Bertaccini omschrijven.

“We verwachten dat Bertaccini voorlopig de eerste spits wordt bij Anderlecht,” stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, daarom. “Voor Dolberg wordt, als hij blijft, in eerste instantie alleen nog een plaatsje voorzien als er met een tweespitsensysteem wordt gespeeld.”

La Dernière Heure waarschuwde al voor de komst van Bertaccini naar Anderlecht al dat Dolberg eerst verkocht zou moeten worden om ruimte te maken voor de nieuwe spits. Bertaccini’s carrière zit op zijn 24ste eindelijk in de lift en hij heeft weinig zin om dit seizoen op de bank te belanden.

LDH waarschuwde ook dat Anderlecht goed moest nadenken over het risico van een dure aankoop die mogelijk op de bank belandt, een situatie die momenteel speelt. “Als hij enkel nog de laatste vijftien minuten mag invallen, zal hij ook niet content zijn”, bevestigde Hein Vanhaezebrouck aan Het Nieuwsblad.

Wanneer moet Bertaccini volgens jou in de basis starten bij Anderlecht?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

16
16
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

24
24
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

37
37
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

373
373
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

63
63
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

71
71
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

22
22
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

276
276
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

328
328
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

286
286
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

252
252
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

312
312
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

105
105
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

124
124
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

193
193
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

194
194
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1169
1169
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95

Meer sportnieuws