Bayern München maakte afgelopen week een goede indruk met een 4-0-oefenzege tegen Tottenham Hotspur. Maar coach Vincent Kompany dreigt één van de doelpuntenmakers uit die partij te verliezen. Zo is Kingsley Coman op weg naar een lucratief avontuur.
De Duitse topclub heeft een goed eerste seizoen onder Kompany achter de rug. Na Zo wist Der Rekordmeister de macht te heroveren in de Bundesliga. Bovendien brengt de ploeg van Kompany dominant en aanvallend voetbal waar men, ondanks een gebrek aan balans in bepaalde matchen, doorgaans van smult in München. Er blijft echter ook ruimte voor beterschap.
LEES OOK: Kompany toont onverbiddelijke hand bij Bayern München
Drie grote zomeraanwinstenZo sneuvelde Bayern vroegtijdig in de beker, terwijl de kwartfinales het eindstation vormden in de Champions League. Om in de komende jaargang op meerdere fronten voor de prijzen te gaan, wil men Kompany dan ook van gerichte versterking voorzien. Inmiddels werden al drie grote aanwinsten aan zijn selectie toegevoegd.
Verdediger Jonathan Tah en middenvelder Tom Bischof waren al even binnen, begin deze maand werd ook flankaanvaller Luis Diaz gestrikt. In de komende weken volgt normaal gezien nog meer versterking, maar er zullen allicht ook nog spelers vertrekken. Zo is ook Kingsley Coman op weg naar de uitgang.
Ploegmaat Ronaldo en co
De Franse flankaanvaller was jarenlang één van de uitblinkers in de Allianz Arena. Afgelopen seizoen stond hij, mede door de concurrentie met landgenoot Michael Olise, echter steeds minder in de basis. Op het WK kwam Coman echter weer bovendrijven met 2 goals en 2 assist in 4 oefenduels. Maar nu is hij toch op weg naar de uitgang. Zo staat de Fransman op punt een ploegmaat te worden van Cristiano Ronaldo bij Al-Nassr.
Volgens Sky Sports zou hij daar liefst 20 à 25 miljoen euro per jaar kunnen verdienen. Bayern zou alvast bereid zijn om mee te werken tegenover een aardige transfersom. Maar het laat zich niet zomaar doen. Volgens Kicker was een akkoord in de maak over een transfersom van zo'n 30 miljoen euro. Dat werd echter afgekeurd door de Raad van Bestuur, waar men nog meer verlangt voor Coman. De onderhandelingen blijven dus duren.
Bayern and Al-Nassr have yet to agree a fee for Kingsley Coman, hence Christoph Freund's statements yesterday. The deal could still drag on because the clubs' financial expectations are still different. Max Eberl had negotiated a fee of around €30m with the Saudi club, but that… pic.twitter.com/Sssvu6lxKE
— Bayern & Germany (@iMiaSanMia) August 13, 2025